strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Dni Kątów Wrocławskich bez Kątów Wrocławskich?
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Dni Kątów Wrocławskich bez Kątów Wrocławskich?
2008-05-06 | 19:52:18


- R E K L A M A -

Za nami kolejna edycja „Dni Kątów Wrocławskich”. Przez 10 lat tej imprezy nie udało się jednak wypracować specyficznego charakteru. Dni Kątów Wrocławskich. Dni Malczyc, Dni Jelcza Laskowic. Czy ktoś jest wstanie odróżnić te imprezy od siebie? Nie! każda jest łudząco podobna do siebie. Trudno szukać informacji o święcie Kątów Wrocławskich w mediach. I to pomimo sprowadzenia za wysokie gaże In-Grid, Iry a we wcześniejszych edycjach Gosi Andrzejewicz czy zespołu Sumptuastic.
Niestety impreza w Kątach Wrocławskich wciąż przypomina „wiejską zabawę taneczną” niż markową imprezę, z której dumni byli by mieszkańcy całej gminy. Imprezy, która nie tylko byłaby spotkaniem mieszkańców miasta i gminy Kąty Wrocławskie, ale przede wszystkim promowałaby nasz region.
Uroczystość w mieście nad Bystrzycą nie ma ani specjalnej strony internetowej, ani własnego loga, ani przynajmniej hasła promującego. Nikt też z władz miasta nie pomyślał o utworzeniu specjalnej skrzynki e-mail, do której każdy mógłby przesłać swoje propozycje. Jak nowi mieszkańcy Kątów Wrocławskich, ale i okolic mają czuć więź ze swoją nową „mała ojczyzną” jak nikt nie pomyślał o utworzeniu ekspozycji np. prezentującej historie regionu. Można by było stworzyć plenerową galerie fotografii mieszkańców miasta, można wreszcie było stworzyć wyścig rowerowy przez Dolinę Bystrzycy. W zasadzie o tym, że zabawa odbywa się w Kątach Wrocławskich informuje jedynie występ zespołów z naszego gminnego GOKiS-u.
Szkoda, że nie próbujemy wcielać pozytywnych wzorców z innych miast. Lwówek Śląski, co roku organizuje „Lwóweckie Agatowe Lato” połączone z Międzynarodową Giełdą Minerałów. Co roku relacje z tej imprezy pokazuje Telewizja Polska. Lwóweckie Agatowe Lato jest już znane nawet poza granicami Polski. Co roku Lubomierz organizuje Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych, ta impreza także dorobiła się swojej rangi i jest atrakcyjna dla mediów. Koszty poniesione przy organizują zwracają się w postaci szerokiej reklamy miasta. Zwrócę uwagę, że 3 i 4 maja aż cztery kąteckie zespoły piłkarskie rozegrały mecze u siebie. Niestety organizatorzy Dni Katów Wrocławskich nie pomyśleli o umieszczeniu ich w obchodach święta miasta. Niby detal, ale przykry, gdyż żadna z tych ekip nie przegrała swojego spotkania. Inaczej jest w innych miejscowościach. W Bolesławcu i Kobierzycach takie konfrontacje były częścią oficjalnych uroczystości.


Kamil Skrzypek  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(25)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

Wydaję mi się, że to jest też wina mieszkańców Kątów, którzy nie potrafią się bawić. Wiecznie narzekają. Przecież nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb (pragnień). Każdy z nas jest inny i słucha innego rodzaju muzyki... I potem właśnie to niezadowolenie i brak chęci do zabawy.

Ludzie, trzeba być tolerancyjnym!

PS: Dobry artykuł.

2008-05-06 | 19:56:35 |  Aleksandra D.

Chyba co niektórzy nie słuchają radia, bo Dni Kątów Wrocławskich były reklamowane w muzycznym radiu i to bardzo często

2008-05-06 | 21:46:55 |  balbina

taa Muzyczne radio to potęzne media, jak RMF FM czy Radio Zet.
Autorowi chodzi o ogólnopolskie media

2008-05-06 | 21:53:41 |  J*a*n*e*k

Vidla... Muzyka którą słuchamy to inny temat. Trzeba szukać zespołów, ktore każdy słucha. Tak było z Myslovitz, czy Irą...
Tolerancja tu nie ma znaczenia. każdy wyraża właśną opinię i ma do tego prawo.
P.S. zmieńcie zdjęcie tego artykułu, bo chłopak już nie śpiewa....

2008-05-06 | 21:53:47 |  Skiba

błąd w tytule artykułu...
poza tym koncert Iry dobry..organizacja ok...zawsze moze byc lepiej...ale lepiej myslec na przyszlosc nad ewentualna poprawa niz biadolic nad tym co bylo....

2008-05-06 | 22:43:33 |  lludy

Wydaje mi się, że niektórzy naprawde bardzo przesadzaja o organizacji Dni Kątów. Czy wy myślicie ze tak łatwo jest zorganizować coś, co by się spodobało wszystkom mieszkańcom? Nie ma takiej możliwości! Dlatego zespoły są tak dobierane żeby nie było monotonii... Każdy chce posłuchać coś co lubi, a że nie zawsze organizatorzy trafiaja to juz nie jest ich wina, tylko wymagań ludzi. Postawcie sie na miejscu organizatorów. Wszystko jest na ich głowach żeby wszystko było "dopięte na ostatni guzik". A gdyby tak zaprotestowali i nie chcieli w te dni pracować? W końcu to są dni wolne od pracy. Wtedy nikt by nie narzekał bo nie było by imprez i nie mieli byście na kogo winy zgonić!!! Znam ich i pracuja od rana do nocy, po kilkanascie godzin a nawet po 24 jak trzeba w te dni zeby wszystko jakoś wygladalo, miało ręce i nogi, a wy tylko narzekacie. Ciekawe czy by wam było miło czytac takie opinie gdybyście to wy musieli zajać się cała organizacją i siedziec tyle godzin niezależnie od pogody i samopoczucia!!!

2008-05-07 | 09:44:25 |  Zaprzyjaźniona...

Za to dostają pieniądze

2008-05-07 | 10:21:01 |  Do "Zaprzyjaźniona"

Zdziwil bys sie!!! nie dostaja za to ani grosza!! i denerwuja mnie tacy ludzie jak ty,ktorzy uwazaja ze wszystko robi sie dla pieniedzy!! poprostu tam pracuja, i jest nalezy to teraz do ich obowiazku organizowanie tych imprez, nikt im nie placi dodatkowych pieniedzy za nadgodziny czy prace w dni wole, kiedy powinni odpoczywac a nie zapiermniczac!!! Ludzie opamietajcie sie!!!

2008-05-07 | 10:38:06 |  Zaprzyjaźniona...

Zaprzyjaźniona...chyba z burmistrzem bo włazisz dość głęboko. Nie gadaj mi tu frazesów typu "jak oni ciężko pracowali" bo trzeba być debilem żeby uwierzyć że nic z tego nie mieli lub nie będą mieć(nie Ty jedna masz znajomych w urzędzie). Po drugie, może gdyby jakaś profesjonalna firma zabrałaby się za organizację nie mielibyśmy na scenie chałtury w postaci "New Angels" ŻENADA to mało powiedziane. Przestań siać propagandę bo żal mi się Ciebie robi. Władza już dawno ma w d..ie zdanie mieszkańców. Stąd jak słusznie zauważa autor brak jakiegokolwiek miejsca gdzie można by było podzielić się uwagami na temat Dni Kątów. p.s. Prosta władza= prymitywna organizacja=żenujący poziom kulturalno-sportowy=uciecha mało wymagających małomiasteczkowych parówek...

2008-05-07 | 11:37:18 |  Sqvar

Ludzie opamiętajcie się!!! To nie żadna In- Grid była gwiazda wieczoru lecz Stefan!! Jego tango było porywające, olśniewające, jedyne w swoim rodzaju!! Dziękujemy organizatorom za ten uroczy występ tego wieczoru!! Nigdy tego nie zapomnę!! Pzdr :)

2008-05-07 | 12:29:41 |  krisss


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3802 | komentarzy: 25
dodał: Kamil Skrzypek | 2008-05-06 | 19:52:18
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2008-05-07  godz. 08:12:14
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2008-05-06  godz. 19:54:50
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!