strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Uwaga: droższa woda i ścieki
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Uwaga: droższa woda i ścieki
2008-07-10 | 13:42:54


- R E K L A M A -

Od lipca mieszkańcy gminy płacą więcej za dostawę wody i odbiór ścieków. Podwyżka wynosi ok. 5 procent, a do cen wlicza się także roczny abonament.
Od 1 lipca zmieniły się taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzenia ścieków. Są one wyższe w porównaniu do roku poprzedniego o 5 procent za dostawę wody oraz o 4,8 procent za odbiór ścieków. Podwyżka umożliwi ZGK uzyskanie niezbędnych przychodów do pokrycia bieżących kosztów eksploatacji i utrzymania systemu wodociągowo - kanalizacyjnego.

Właściciele gospodarstw domowych będą płacić o 1,20 zł więcej za ścieki, natomiast przemysłowi odbiorcy wody rozliczani będą za ilości zużytej wody w oparciu o wskazania wodomierzy głównych lub według ryczałtu w wysokości 0,98 zł.
Nowe opłaty za 1 metr sześcienny wody wynoszą dla odbiorców indywidualnych 2,73 zł (plus 7 procent podatku VAT) a dla odbiorców przemysłowych 4,07 zł (plus VAT). Do tych cen należy także doliczyć koszt abonamentu - 3,33 zł miesięcznie, czyli ok. 40 zł rocznie.
Natomiast odbiór 1 metra sześciennego ścieków będzie kosztował osoby prywatne 4,62 zł, a zakłady przemysłowe 5,68 zł.

Dopłata budzi dużo kontrowersji, ale proszę pamiętać, że wszystko drożeje, a przede wszystkim koszty energii elektrycznej - mówi burmistrz Antoni Kopeć.
Zadłużenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kątach Wrocławskich wynosi obecnie około 150 tysięcy złotych, choć jeszcze niedawno było dużo większe. Udało nam się już ściągnąć 300 tysięcy zł. W jaki sposób? Najprostszy. Długotrwale uchylającym się dłużnikom po prostu odcinamy wodę. W zeszłym roku na 1099 wezwań do zapłaty przeprowadziliśmy trzy odcięcia. W pozostałych przypadkach klienci regulowali należności od razu albo podpisywaliśmy z nimi ugody.
Ilość tych ostatnich znacząco wzrosła - z 23 w 2006 roku do 92 w roku 2007. Tylko u 11 właścicieli natrafiliśmy na brak odzewu
- mówi Jadwiga Tokarska-Kasprzak prezes ZGK w Kątach Wrocławskich. Od października 2007 roku do zaległych należności doliczane są koszty upomnienia wysyłane na drukach Krajowego Rejestru Długów. To działa - stwierdza krótko prezes ZGK.

za www.wroclaw-powiat.wfp.pl

Pełny tekst dostępny tutaj.


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Droższa.... jezeli wzrasta ilosc dłuzników ; wnioski - ludnosc ubożeje. Druga sprawa to podawanie cen dla gospodarstw domowych w wartosciach netto ... To najwieksza głupota, bo jak wiadomo nikt nie moze zaplacic cen netto. Dlatego tez dziennikarz albo Pani prezes powinni w takich artykulach podawac wartosci w cenach brutto, bo czy podwyzka o 1,20 zł to netto czy brutto? Ceny scieków tez stanowią zagadkę cen netto czy brutto? Oczywiscie podajecie ze bedzie to 4,62zł... z Vat czy netto? Jak widac, mozna uproscić temat poprzez podawanie wartosci brutto. Pozdrawiam, A,K.

2013-07-18 | 12:44:08 |  aleksander kowalski


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3315 | komentarzy: 1
dodał: Maciej Klag | 2008-07-10 | 13:42:54
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary