strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Koleją z Kątów Wrocławskich do Hamburga
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Koleją z Kątów Wrocławskich do Hamburga
2008-07-17 | 12:43:45


- R E K L A M A -

Holenderska firma Schavemaker Cargo w Kątach Wrocławskich uruchomiła połączenie kolejowe do Hamburga i Bremerhaven obsługujące ładunki skonteneryzowane.
Każdy, kto ma do przewiezienia ładunek w kontenerze, może go teraz dowieźć tirem do Kątów Wrocławskich, skąd pociągiem trafi do dwóch niemieckich portów morskich. Stamtąd ładunek może dalej popłynąć statkiem.
To jest wielkie wydarzenie dla całej południowo-zachodniej Polski - tłumaczy Aleksandra Kocemba z Schavemaker Cargo. Takie rozwiązanie sprawia, że drogi są mniej niszczone przez ciężkie składy samochodowe i jest to bardziej korzystne dla środowiska.
W Europie Zachodniej taki sposób transportu, gdzie ten sam kontener przewożony jest przez tira, pociąg i - ewentualnie - statek jest bardzo popularny. Jego udział w przewozach sięga 20-40 proc. w zależności od kraju. U nas jest dziesięć razy mniejszy.

Nowe połączenie kolejowe to niejedyna inwestycja w ostatnich tygodniach. W pobliskich Pietrzykowicach szwedzki koncern Volvo uruchomi centrum serwisowe na terenie o powierzchni 3,4 hektara. W tej niewielkiej wsi ruszyła też autoryzowana stacja ciężarówek Mercedesa.
Rozwijający się przemysł wymaga zaplecza logistycznego - komentuje Mieczysław Reps, zastępca burmistrza Kątów Wrocławskich. Były nawet plany, aby do Pietrzykowic podciągnąć dziewięć kilometrów torów kolejowych i zbudować tam terminal.
3%, to wskaźnik bezrobocia w gminie Kąty Wrocławskie. Kąty Wrocławskie znakomicie wykorzystały swoje położenie geograficzne i bliskość autostrady A-4. W niedalekiej przyszłości mają szansę stać się najważniejszym węzłem komunikacyjnym w tej części Polski.
Na terenie gminy już teraz działa kilkadziesiąt firm, nie tylko transportowych. Jedną z najnowszych inwestycji będzie budowa kompleksu magazynowo-montażowego koncernu Peri. Niemiecki producent systemów budowlanych zamierza zagospodarować nieruchomość o powierzchni około 6 ha.
Bezrobocia praktycznie u nas nie ma - wyjaśnia Mieczysław Reps. Każdy, kto chce, znajdzie u nas pracę.
Gmina swój sukces zawdzięcza nie tylko położeniu. Dla całego obszaru uchwalono plany zagospodarowania przestrzennego, co znacznie ułatwia nowe inwestycje. Są też one na bieżąco korygowane dla potrzeb inwestorów.

za polskatimes.pl


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(5)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Panie Reps bezrobocia nie mam za to narkomania wzrasta a tego sprzedażą działki Pan nie wyeliminuje. Drogi nie będą niszczone - fakt jedyna droga jaka ulegnie zniszczeniu to fabryczna... Panie Reps zrób Pan coś dla młodych w kwestii sportu lub rekreacji czy kultury bo nowe inwestycje już na nikim nie robią wrażenia...a wybory coraz bliżej... Dla potrzeb inwestorów skorygujecie wszystko,przy "takich" profitach to wcale nie dziwne. To gdzie się pan teraz buduje? Ufam że mieszkańcy gmin też skorygują przy najbliższych wyborach ale władzę. Po co nam władza która żadnych korzyści nie zapewnia miastu. Wstyd Panie Reps i żenada...

2008-07-18 | 10:12:41 |  Sqvar

powie tak;
-inwestycje że są i gospodarka się rozwija to dobrze
-ale coś dla życia społecznego też można by więcej zrobić
-nie tylko dla młodzieży, ale dla wszystkich
-niech młodzież ma swoje boiska, hale sportowe itp..
-ale niech będzie można pojść do parku, który jest czysty, a nie wszędzie śmieci po małych libacjach,SZKODA ŻE W DOMU NIE NAUCZYLI PO SOBIE SPRZĄTAĆ
-bo nawet żeby zmienić władze trzeba mieć pomysł żeby je sensownie zastąpić - bo my naród po zaborach i po przejściach mamy przetrącony kręgosłup- i jesteśmy po prostu inwalidami społecznymi - taka szlachta, co to wypić, ponarzekać i pójść spać....

2008-07-18 | 13:17:48 |  lludy

Mijamy trochę pojęcia. Pan Reps po wygraniu bezpośrednich wyborów przez burmistrza Kopcia, został na umowę zatrudniony jako pracownik urzędu. Także kolejne wybory nic nie zmienią w kwestii Pana Repsa. Co innego burmistrz Kopeć, tu mamy możliwość zmiany..

2008-07-18 | 13:45:17 |  Olo

Olo...nie oszukujmy sie Kopeć , Reps jeden ...j , jedna banda...

2008-07-18 | 15:04:00 |  Sqvar

Wystarczy się trochę uważniej wczytać w ten art.i przerażenie ogarnia.Tu już nie chodzi o jakieś sale sportowe czy problemy z narkomanią. Urząd nam funduje codzienny zlot tirów (ile dziennie ?, czy robiono jakieś analizy ?,dlaczego takich danych się nie upublicznia?). Co to dla nas znaczy ?.Zdewastowane drogi w permanentnych remontach,wypadki,smórd spalin,zapchane ulice i korki na 1-Maja przy przejeździe kolejowym.I oby tylko tyle!
Niedługo całe miasteczko zostanie "obudowane" różnego rodzaju zakładami.P.Kopeć i jego drużyna kiedyś wreszcie odejdą z ratusza (i oby jak najszybciej!),a my mieszkańcy będziemy tu,pośród hal mieszkać jak w jakimś skansenie-pomniku ich nie zawsze trafnych pomysłów. Jak długo jeszcze ?.

2008-07-20 | 10:44:17 |  kątczanin


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2357 | komentarzy: 5
dodał: Maciej Klag | 2008-07-17 | 12:43:45
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2008-07-17  godz. 12:45:25
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary