strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
poniedziałek , 19 sierpnia 2019 
imieniny:  Juliana, Bolesława 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Polscy lokalni liderzy - Kąty Wr. zwycięzcą!!!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
941 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Polscy lokalni liderzy - Kąty Wr. zwycięzcą!!!
2008-07-20 | 13:58:20


- R E K L A M A -

„Rzeczpospolita” wybrała najlepsze polskie samorządy. Wygrały Poznań, Kobylanka i Kąty Wrocławskie. W tym roku doceniono także miasta i gminy, której najlepiej wydają fundusze unijne i stosują nowe technologie w zarządzaniu.

Ranking polskich samorządów

Już po raz dziesiąty, w tym po raz czwarty w nowej rozbudowanej formule, wybraliśmy najlepsze miasta, gminy miejskie i miejskowiejskie oraz gminy wiejskie. Gala z okazji wręczenia nagród od lat cieszy się ogromną popularnością wśród samorządowców.
Jerzy Buzek, były premier, a obecnie eurodeputowany i szef kapituły rankingu, zapewniał przed wręczeniem nagród laureatom, że ranking jest "maksymalnie zobiektywizowany".


Ranking opiera się przede wszystkim na liczbach. Niewiele w nim oceniamy. Czy zwycięzcy są absolutnie najlepsi? Tego nie wiemy. Są najlepsi w kategoriach, które braliśmy pod uwagę – mówił w trakcie gali Jerzy Buzek.
Jak zaznaczył Ireneusz Fąfara, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego (partnera merytorycznego rankingu), w zestawieniu docenia się sprawne, skuteczne, przyjazne i innowacyjne samorządy.
W pierwszym etapie wyboru najlepszych samorządów na podstawie danych Ministerstwa Finansów badaliśmy ich sytuację finansową. Później do najlepszych – w sumie około 460 – zostały wysłane ankiety, które miały pomóc w ocenie jakości zarządzania i życia w gminach oraz miastach.
W żadnym przypadku wielkość samorządu nie miała wpływa na jego ocenę – zapewniał Buzek. Jeśli bowiem nie wyliczaliśmy dynamiki, wartości przeliczaliśmy na liczbę mieszkańców. W pierwszym etapie gmina lub miasto mogły otrzymać maksymalnie 60 punktów, w drugim mniej, bo 40.
Po raz pierwszy w historii rankingu były takie samorządy, które uzyskały więcej punktów w drugim etapie niż w pierwszym
– powiedział były premier.
To jedna z oznak jakościowych zmian zachodzących w polskich samorządach.
Gminy i miasta są coraz lepiej zarządzane i coraz dynamiczniej się rozwijają – mówił Jerzy Buzek.

W obecnym konkursie ocenialiśmy samorządy za cztery ostatnie lata. Jednak największy wpływ na ostateczny wynik miały osiągnięcia z 2007 r. Najlepsze w naszym rankingu okazały się miasto Poznań oraz gminy Kąty Wrocławskie z Dolnego Śląska i Kobylanka z województwa zachodniopomorskiego.

Stolica Wielkopolski już trzeci raz znalazła się na naszym podium. Tak było także w ubiegłym roku i w 2005 r. W 2006 r. tak nie było, ale wówczas miasto na czas nie przesłało wypełnionej ankiety.
W sumie wyróżniliśmy po dziesięć najlepszych miast, gmin wiejskich oraz gmin miejskich i miejsko-wiejskich.
Poza tym wręczyliśmy jeszcze dodatkowe wyróżnienia w dwóch kategoriach – europejski samorząd i innowacyjny samorząd. W ramach pierwszej nagrodziliśmy miasta i gminy, które najlepiej wydają pieniądze unijne. W tym gronie najlepsze okazały się miasto Konin oraz Krośnice z województwa dolnośląskiego i Łeba z Pomorza.
Dzięki środkom unijnym udało się zbudować przeprawę przez Wartę oraz połączyć drogę 92 z autostradą A2. Gdyby nie te pieniądze, nie udałoby się tego zrobić – mówi Kazimierz Pałasz, prezydent Konina.
Wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnego samorządu, czyli takiego, który w zarządzaniu wykorzystuje nowe technologie, otrzymały odpowiednio Poznań, Żabia Wola z Mazowsza i Starogard Gdański z województwa pomorskiego.
Zająć pierwsze miejsce w nowej kategorii to podwójny zaszczyt – cieszył się Zbigniew Toporowski, sekretarz Starogardu Gdańskiego.
A Halina Wawruch, wójt Żabiej Woli, zapewniała, że wyróżnienie mobilizuje do dalszych działań i do dalszej realizacji programu "Internet w każdym domu".Powiedzieli:

Ryszard Grobelny - prezydent Poznania:
Liczy się idea i to widać w zarządzaniu. Dla nas jest to olbrzymia satysfakcja i podsumowanie wieloletnich działań. Bo to nie jest efekt jednego roku, ale wielu lat. Tak jak w sporcie najtrudniej jest utrzymać pozycję. Wysokiej dynamiki nie można mieć w nieskończoność, a nam się to wciąż udaje.

Antoni Kopeć - burmistrz Kątów Wrocławskich:
W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce i wówczas myślałem, że to ogromne wyróżnienie. Tegoroczne pierwsze miejsce jest dla nas jeszcze większym wyróżnieniem. To potwierdza 13 lat mojej pracy i innych osób w gminie.

Andrzej Kaszubski - wójt Kobylanki:
Należy pogratulować rankingu. To wyróżnienie docenia wysiłek wszystkich, którzy pracują na rzecz samorządu i tego, by żyło się w nim lepiej. Dotyczy to nie tylko samorządowców, ale także organizacji pozarządowych.

Czołówka polskich miast: Poznań, Sopot, Gdynia, Koszalin, Łódź, Zielona Góra, Toruń, Gdańsk, Kraków, Żory, Częstochowa, Rzeszów

Najlepsze gminy miejskie: Kąty Wrocławskie, Goleniów, Puszczykowo, Dzierżoniów, Kórnik, Jarocin, Święta Katarzyna, Lubliniec, Józefów, Żmigród, Ustroń, Grodzisk Mazowiecki

Najlepsze gminy wiejskie: Kobylanka, Osielsko, Kobierzyce, Lesznowola, Mszana Dolna, Zielonki, Zabierzów, Świdnica, Sulików, Konopiska, Podgórzyn, Łapanów

Laureaci poprzednich rankingów samorządów "Rz":
2007: Poznań, Polkowice (dolnośląskie), Zielonki (małopolskie)
2006: Rybnik, Międzyrzec (lubuskie), Andrespol (łódzkie)
2005: Poznań, Choroszcz (podlaskie), Krośnienko Wyżne (podkarpackie)


za rp.pl, zdjęcia Rafał Guz


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(19)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

"To potwierdza 13 lat mojej pracy i innych osób w gminie." Panie Kopeć takiego położenia geopolitycznego w którym znajduje się nasze miasto i gmina trudno było nie wykorzystać, sytuacja gospodarcza kraju po wstąpieniu do unii też raczej nie zaszkodziła więc proszę bez przesady z tym samouwielbieniem... Kultura stoi w miejscu, sport stoi w miejscu, rekreacja stoi w miejscu... To są dziedziny w których dobry gospodarz może się wykazać i z przykrością stwierdzam że lipny z Pana gospodarz.

2008-07-21 | 08:50:29 |  Sqvar

13 lat i mam nadzieję, że w następnej kadencji już ktoś inny będzie...

2008-07-21 | 10:58:46 |  Skiba

Nic dodać nic ująć.

wielkie mi halo, widok hal magazynowych a w katach nawet jednej fontanny nie ma by choc troche uatrakcyjnic spacerowanie po katach

2008-07-21 | 16:44:35 |  Cos dla mieszkancow

spacerowanie? ale gdzie spacerowanie? po parku, w ktorym więcej śmieci niż na wysypisku? po TBSach, gdzie tylko koparki i syf? dla nich nie liczą się mieszkańcy... dla nich liczą sie liczby!!!

2008-07-21 | 20:14:38 |  Skiba

cały kopeć - propaganda sukcesu!! 13 lat mojej ciężkiej pracy - sprzedać ziemię o którą po powstaniu lg inwestorzy się sami zabijają to każdy głupi potrafi a co mają z tego mieszkańcy gminy syf kiła i mogiła
ciekaw jestem kto wypełniał ankietę?

2008-07-22 | 17:42:02 |  mieszkaniec

Niech Kąty dziękują Bogu, że burmistrzem nie jest Sqvar albo Skiba, bo byłoby tak jak u nas. Co z tego, że mamy położenie, jak co wybory to inny wójt. Często bez wizji. Opluwać kogoś jest łatwo. Ja chciałbym, aby i w Żórawinie było tak ładnie jak w Kątach. Jest takie przysłowie: "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiedziecie co posiadacie.." Powinniście być dumni, gdyż mówi o Was dobrze cała Polska!

2008-07-22 | 21:52:26 |  Marek z Żórawiny

Witam,
zgadzam się z Markiem! Jeśli Kąty Wrocławskie zwyciężają to należy się cieszyć!!! Ja się cieszę!!! "Wszyscy wybredni" niech się rozejrzą po Polsce, nie wszędzie jest tak jak w Kątach. Oczywiście, zawsze może być lepiej, ale sukces jest sukcesem!

2008-07-22 | 23:36:27 |  Mirosław Kędziora

Marku z Żurawiny co Ty możesz wiedzieć o Kątach i o tym co się tu dzieje? Co do przysłowia ...no właśnie cudze chwalisz, a wójtów to nikt Wam na siłę nie wybiera więc miej pretensje do samego siebie że głosujesz na nieudaczników. Co władz to jako świadomy swoich praw obywatel mogę sobie pozwolić na wytykanie błędów które moim zdaniem jednak się pojawiają, a nie jak Mirosław K. żyć w zachwycie nad tym jaki to Pan burmistrz jest wspaniały...

2008-07-23 | 09:08:12 |  Sqvar

Ludzie opamiętajcie się!!! Z tego co czytam, wnioskuje, że potrzebna jest Wam jak zwykle moja opinia na ten temat oraz moje wnioski wynikające z wnikliwej oceny danej materii. Otóż drodzy forumowicze mylicie się wyciągając zbyt pochopne wnioski, nieprzemyślane, rzucane na wiatr gorzkie słowa pod adresem naszych władz. Wiwat wiwat wiwat!! Pzdr :)

2008-07-23 | 13:16:44 |  krisss

my też wybraliśmy Kopcia... ale u nas akurat nie było kontrkandydata ;/

ok. zróbmy tak, że Ci co są zwolennikami Najlepszego Samorządu w Polsce, niech napiszą, co takiego jest w Kątach, z czego ludzie powinni się cieszyć i być dumni! Czekam i mam nadzieję, że dużo tego będzie i zmienię zdanie ;>

2008-07-23 | 19:44:01 |  Skiba


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2760 | komentarzy: 19
dodał: Maciej Klag | 2008-07-20 | 13:58:20
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2008-07-24  godz. 12:23:57
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2008-07-20  godz. 14:09:29
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary