strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Brakuje miejsc dla dzieci
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Brakuje miejsc dla dzieci
2008-10-21 | 19:50:29


- R E K L A M A -

Najbardziej deficytowy pod względem braku miejsc w przedszkolach jest Smolec. Jednak już wkrótce w gminie mają powstać nowe placówki, które zapewnią maluchom opiekę połączoną z edukacją.
W gminie Kąty Wrocławskie istnieją dwa publiczne przedszkola, jedno niepubliczne oraz sześć oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych. Zapewniają one możliwość objęcia opieką 460 maluchów. Dzieci w wieku przedszkolnym mieszkających w gminie jest 915.
Niestety, w przedszkolach brakuje wielu miejsc dla maluchów, których rodzice pracują lub chcieliby podjąć zatrudnienie. Najbardziej deficytowy pod tym względem jest Smolec, gdzie funkcjonuje tylko jedno publiczne przedszkole. Na szczęście w tym rejonie już dwa podmioty przymierzają się do uruchomienia niepublicznego punktu przedszkolnego, a także niepublicznego przedszkola w Mokronosie Górnym.
Powszechny niedostatek miejsc w tych placówkach spowodował, iż obok przedszkoli powstają instytucje sprawujące opiekę nad dziećmi, działające w oparciu o przepisy prawa gospodarczego. Nie powinny one używać w nazwie słowa „przedszkole”, ponieważ nie zatrudniają nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nie realizują tzw. podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W związku z powyższym nie podlegają okresowej kontroli sprawowanej przez Kuratorium Oświaty - organu kontrolującego spełnianie wszystkich prawnie określonych wymagań stawianych przed placówkami przedszkolnymi. Rodzice zapisujący dzieci do instytucji opiekuńczych nie będących przedszkolami, winni to czynić zatem ze świadomością różnic w ofertach przedszkola i instytucji opiekuńczej nie będącej przedszkolem - wyjaśnia Marek Osiński, dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Kątach Wrocławskich.
Są szanse na zmniejszenie tego deficytu. Publiczne Przedszkole w Kątach Wrocławskich skutecznie aplikowało o środki finansowe z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. - Wniosek, który pomyślnie przeszedł procedurę konkursową i został zakwalifikowany do dofinansowania, przewiduje utworzenie dla piętnastu dzieci punktu przedszkolnego w obiektach szkoły podstawowej w Gniechowicach. Na utworzenie oraz funkcjonowanie tego punktu w okresie dwóch lat organizator konkursu (Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, filia we Wrocławiu) przyznał kwotę 492 830 złotych, z czego wkład własny gminy to 76 724 zł. Ponadto z powyższych środków powstanie dodatkowy oddział dla piętnastu dzieci, funkcjonujący przy publicznym przedszkolu w Kątach Wrocławskich, który działać będzie w wymiarze trzech godzin przez pięć dni w tygodniu - mówi dyrektor Marek Osiński.
Przedszkole wraz z całym środowiskiem kąteckim z niecierpliwością oczekuje na dzień, w którym zostanie podpisana stosowna umowa pomiędzy przedszkolem a przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, filia we Wrocławiu.
Bowiem dopiero wtedy możliwe będzie podjęcie prac mającym na celu utworzenie nowych miejsc przedszkolnych.

za www.wroclaw-powiat.wfp.pl
Oryginalny tekst dostępny tutaj.


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Ale nudy...
www.wroclaw-powiat.wfp.pl juz czytałem...

2008-10-22 | 14:58:58 |  Sqvar


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2502 | komentarzy: 1
dodał: Kamil Skrzypek | 2008-10-21 | 19:50:29
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary