strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Dolnośląskie dworce w czołówce najgorszych w kraju
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Dolnośląskie dworce w czołówce najgorszych w kraju
2008-10-28 | 19:46:23


- R E K L A M A -

Wrocław Kuźniki, Oława i Wołów to najgorsze małe dworce kolejowe w kraju - tak wynika z raportu przygotowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli. Sypią się budynki, brakuje toalet, panuje brud. Nie lepiej jest na pozostałych stacjach w naszym regionie. Kontrolerzy NIK odwiedzili prawie trzysta dworców kolejowych w Polsce, zarówno tych największych, jak Warszawa Centralna czy Wrocław Główny, jak i mniejszych - np. Oborniki Śląskie albo Lubań. Wyniki kontroli są porażające - ponad połowa skontrolowanych miejsc drastycznie nie spełnia nawet podstawowych wymogów sanitarnych i estetycznych. Zdanie ekspertów po prostu nie są przygotowane do obsługi pasażerów.
I tak - jeśli chodzi o elewacje i dworcowe posadzki - w bardzo złym stanie są one aż w dziewięciu z 18 skontrolowanych dolnośląskich dworców. Doskonale widać to na zdjęciach dołączonych do raportu ze stacji Wrocław Psie Pole, Kuźniki i Polanica-Zdrój: budynki mają zdewastowane, popisane graffiti ściany, zniszczone ławki, drzwi i powybijane szyby. Poza odstraszającym wyglądem zastrzeżenia kontrolerów wzbudził też stan higieny w toaletach lub zupełny brak sanitariatów.
Na żadnym dworcu nie zorganizowano pomieszczenia dla matek z małymi dziećmi. Problemy z poruszaniem się po nich mieliby też niepełnosprawni, bo na stacjach nie ma wind ani odpowiednich podjazdów. Wyjątkiem jest tylko dworzec główny we Wrocławiu, który co prawda ma windy, ale podczas przeprowadzanych kontroli i tak były one nieczynne.
Błażej Torański, rzecznik prasowy Najwyższej Izby Kontroli: To, co zastaliśmy na dworcach, to efekt wieloletnich zaległości. Nie będzie łatwo doprowadzić je do właściwego stanu, ale wystąpiliśmy z wnioskiem do firm nadzorujących i zarządzających dworcami o poprawę tych warunków. Problemem jest to, że nie ma jednego podmiotu, który by to koordynował, tylko kilka.
Mirosław Hałyno z wrocławskiego oddziału PKP Dworce Kolejowe (spółka zarządza m.in. wrocławskim dworcem głównym) nie zgadza się z częścią zarzutów. Jestem zaskoczony oceną naszych toalet, bo od kilku lat dzierżawione są zewnętrznej firmie i standard w nich nie odbiega od toalet w największych centrach handlowych. Co do samego dworca - w przyszłym roku rozpocznie się jego rewitalizacja. Także na pozostałych zarządzanych przez nas dworcach - jak Jelenia Góra czy Wałbrzych i Legnica - przeprowadzimy niezbędne remonty. Wiadomo, że nie zrobi się naraz wszystkiego, ale staramy się zrobić co się da, żeby dworce wyglądały coraz lepiej.

za Gazeta Wyborcza Wrocław

Dopisek www.katywroclawskie.com
Ciekawe czy kontrolerzy zawitali do Kątów Wrocławskich. Tamtejszemu Dworcowi także daleko do jakichkolwiek standardów. Niestety kątecki dworzec kolejowy robi dużą antyreklamę miastu.

O dowrcu pisaliśmy już wcześniej
Dolnośląskie dworce przestaną w końcu straszyć


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(2)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Sprawa naszego dworca powinna priorytetem dla radnych.Jednak większość z nich raczej nie korzysta przejazdów pociągami.Zapraszam radnych na dworzec o godz 6 rano kiedy do Wrocławia jedzie ok.100 osób,usłyszą opinie podróżnych o dworcu i warukach tam panujących. .Kolej dworca nie wyremontuje ,jedyną szansą na remont jest przejęcie budynku przez gminę.

2008-10-30 | 20:46:54 |  podróżny

potwierdzam to co napisał Kolega ja pociągiem nie jeżdże ale wstyd żeby dworzec PKP wyglądał tak jak wygląda !!!!!wstyd dla gminy !!!!!

2008-11-07 | 10:51:47 |  AGNIESZKA


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 1716 | komentarzy: 2
dodał: Kamil Skrzypek | 2008-10-28 | 19:46:23
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary