strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Złapiesz "gumę" - dzwoń do Straży Pożarnej!!!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Złapiesz "gumę" - dzwoń do Straży Pożarnej!!!
2009-01-25 | 10:55:52


- R E K L A M A -

Jak podaje serwis tvn24.pl najłatwiejszy sposób na zmianę koła podczas złapania "gumy" na trasie to telefon do straży pożarnej. Oczywiście pisze to przewrotnie. 12 stycznia wicepremier Grzegorz Schetyna jechał do Legnicy. W trakcie drogi złapał "gumę". Wmyślił sobie, że może mu pomóc kolega - Jarosław Wojciechowski. Oczywiście komendant dolnośląskiej straży pożarnej przyszedł z pomocą wicepremierowi i wysłał strażaków z Kątów Wrocławskich by ci zmienili koło.
Sytuacja nie tyle absurdalna co niebezpieczna. Nasuwają się pytania o przekroczenie kompetencji i bezpieczeństwo okolic Kątów Wrocławskich, bo przecież ludzie, którzy mają ratować nasze życie są "zajęci" zupełnie czymś innym...
Dalszą ocenę tej sytuacji pozostawiam czytelnikowi...

Ponieżej artykuł z tvn24.pl.

Komendant interweniuje ws. "gumy" Schetyny

Czy komendant dolnośląskiej straży pożarnej przekroczył uprawnienia wydając polecenie swoim podwaładnym, by ruszyli z pomocą ministrowi Schetynie, który złapał "gumę"? Czy "próba pomocy" została odnotowana? Ilu strażaków wyjechało z jednostki? Odpowiedzi na te pytania chce usłyszeć Komendant Główny PSP, który polecił sprawdzenie całego zajścia - poinformował portal tvn24.pl rzecznik straży Paweł Frątczak.

Trzeba to wyjaśnić, bo straży nie stać na takie wątpliwości - przyznał Frątczak. Rzecznik Komendanta Głównego Wiesława Leśniakiewicza nie chciał jednak przesądzać jaki będzie efekt "sprawdzania" całej sytuacji, do której doszło 12 stycznia.

O wysłaniu pomocników nie wiedzieli

Wtedy to właśnie, podczas podróży do Legnicy na uroczystości przekazania tamtejszym strażakom wozu bojowego, auto, którym podróżował szef MSWiA Grzegorz Schetyna, złapało "kapcia". Z pomocą ruszył komendant dolnośląskiej straży Jarosław Wojciechowski, który wydał polecenie strażakom z jednostki w Kątach Wrocławskich, by udali się na miejsce awarii.

Wicepremier i podróżujący z nim wojewoda przesiedli się do samochodu komendanta i pojechali na uroczystości. Według zapewnień ich rzeczników, o fakcie wysłania mundurowych pomocników nic nie wiedzieli. O sprawie dopiero w piątek miał dowiedzieć się też sam Komendant Główny PSP, który był na uroczystościach Legnicy.

Wina, kara?

Sprawę przejął Komendant Glówny i to on będzie decydował o wyciągnięciu ewentualnych konsekwencji w stosunku do swojego podwładnego - usłyszeliśmy od rzecznik MSWiA Wioletty Paprockiej. To rzeczywiście była osobista decyzja komendanta dolnośląskiego i dlatego chcemy sprawdzić, czym się kierował wydając polecenie - komentuje Frątczak. Rzecznik zastrzega jednak, że jest za wcześnie, by mówić, czy takowe konsekwencje w ogóle zostaną wyciągnięte. A jeśli tak, to jaką formę przybiorą. Surowej kary mimo wszystko spodziewać się nie należy. W najgorszym dla komendanta przypadku zapewne skończy się na upomnieniu.

Komendant Główny porozmawia

Wcześniej jednak Komendant Główny będzie chciał poznać odpowiedzi na kilka pytań. Przede wszystkim, czy wyjazd strażaków z jednostki w Kątach Wrocławskich w ogóle został odnotowany? Ile trwał? Ilu strażaków brało w nim udział? I czy w tym czasie w regionie doszło do jakichś niebezpiecznych zdarzeń?

W tym momencie komendant Wojciechowski przebywa za granicą, ale Frątczak zapewnił nas, że Komendant Główny w najbliższych dniach porozmawia ze swoim podwładnym o całej sytuacji.

Rzecznik tłumaczy jednak, że do przekroczenia uprawnień ze strony Wojciechowskiego wcale nie musiało dojść. Proszę pamiętać, że straż pożarna, zgodnie z określonymi procedurami, każdorazowo zabezpiecza przejazdy osób ważnych dla państwa. Do takich z całą pewnością zalicza się pan wicepremier Schetyna. O samych procedurach mówić jednak nie mogę, ale są one bardzo podobne do tych, jakie obowiązują Biuro Ochrony Rządu - przypomniał rzecznik.

za www.tvn24.pl, zdjęcie AG


Maciej Klag  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(27)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

O proszę admin wziął się do roboty...szkoda tylko że zachował się jak tabloidowy amator i karierę robi bzdurą nic nie znaczącą...
Co do pana Wojciechowskiego to mam nadzieje że skończy się upomnieniem gdyż tak drobny błąd niczym jest wobec zasług jakich dokonał przez wiele lat służby. Drobnomieszczaństwo i zawiść ludzi jest porażająca w tym mieście, chciałbym się dowiedzieć co za prostak poleciał z tym do TVNu...oby mu się gęba gorącą gumą poparzyła.

2009-01-26 | 12:01:58 |  Sqvar

...jeszcze jedno panie Klag...może mi pan wytłumaczysz co pan chce osiągnąć wytłuszczając imię i nazwisko Pana Jarosława?

2009-01-26 | 12:06:46 |  Sqvar

Jeśli dla ciebie bzdurą jest ta sytuacja to jesteś trochę niepoważny. Co bybyło gdyby w tym czasie paliła się szkoła?karambol na autostradzie itp przypadki?Rozumiem kanapki na dworcu głównym, ale straż do wymiany opony?

2009-01-26 | 12:08:09 |  do Sqvar

Co by było gdybyś nie był takim debilem?! jeszcze dodaj do tego lądowanie obcych w Kozłowie... Przeczytaj co napisałeś a później wiesz gdzie masz się "uderzyć"

2009-01-26 | 12:14:07 |  Sqvar

A straż do kotków na drzewie, zatrzaśniętych drzwi czy drzewa na drodze jest ok?? Takich suytuacji jest setki w codziennj służbie strazy.Ale kanapki Pan rozumie.... To fajnie, ze z nimi się Pan dogaduje...

2009-01-26 | 12:16:19 |  kloss

To przykre, że na forum portalu o moim mieście muszę czytać informacje przekazane w tak żałosny sposób. Ta przewrotność pana Klaga rozbawiła mnie do łez. Tak à propos kompetencji - do dziennikarza to panu jeszcze duuuużo brakuje, a wzorując się na Fakcie i super expresie do niczego pan nie dojdzie!. Proponuję wejść na tvn.24 i tam szukać informacji napisanych w sposób obiektywny i rzetelny.

2009-01-26 | 12:55:27 |  mw-kąty

Do Sqvar.
Ten artykuł jest przekazem informacji. Nie pochwalam zachowania Pan Jarosław Wojciechowskiego i równiez nie podważam jego dokonań na polu Straży Pożarnej. Człowiek jest przeze mnie szanowany, a ta wpadko, no cóż...
Do mw-kąty
Nie jestem i nigdy ie będę dziennikarzem i nigdy się za takowego nie uważałem.
Ogólnie mówiąc łatwo jest wszystko krytykować, szkoda, że nie ma ludzi, kórzy chcieli by coś zrobić...

2009-01-26 | 16:03:07 |  Maciej Klag

Ooo, Maciek, uważaj - podpadłeś elektoratowi PO. Gdybyś chociaż w podobnym tonie napisał o pomocy dla PiS czy wcześniej Samoobronie bądź LPR, wychwalaliby Cię za rzetelną i obiektywną informację, za walkę o prawdę i sprzeciw wobec takiego wykorzystywania służb publicznych.. Kto wie, może ktoś nieśmiało porównał do tuzów dziennikarstwa godnych Pulitzera! A tak - plasujesz się gdzieś pomiędzy Faktem a Super Expressem :-)

Bardzo dobrze że taki artykulik się tutaj ukazał. Odbrązawia nieco ludzi na szczycie bo - nie miejmy złudzeń - każda partia u koryta na różne sposoby wykorzystuje ludzi i służby jej podległe. Padły w komentarzach pytania bez odpowiedzi - a co gdyby był pożar? Wypadek? Czy wtedy przedstawiciel yntelygenckiej Polski Pan Sqvar również wyzywałby ludzi od debili? Co gdyby to jego dom właśnie płonął? Wyzywałbyś ludzi od debili czy twoje wypowiedzi nabrałyby nieco innego tonu?

Pytanie które ja bym z chęcią zadał to czy w aucie prowadzonym przez Schetynę nie było lewarka i zapasowego koła, a on sam nie potrafiłby tego użyć?

Nic się na szczęście nie stało.. tym razem! Nikt nie ujmuje zasług Panu Wojciechowskiemu, ale też nikt nie powinien być ponad krytyką. W tym wypadku źle zarządził zasobami ludzkimi czym mógł narazić życie lub mienie mieszkańców gminy. Być może po całej tej akcji podobnej decyzji w przyszłości nie podejmie.

A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim tłumaczenie rzecznika, że o przekroczeniu uprawnień nie doszło. Czym innym jest zabezpieczenie trasy i na czym innym polega, niż jazda do polityka który złapał gumę i nie potrafił sam zmienić opony (nie wspomnę o zatrzymaniu jakiegoś auta, co przy tak wielkim poparciu społecznym jaki podobno ma PO, spotkałoby się z życzliwością i chęcią pomocy).

P.S. Ku pokrzepieniu serc elektoratu PO - nie głosowałem ani teraz ani wcześniej na żadne z ugrupowań zasiadających w sejmie w ostatnich kilku kadencjach. Wolę to zaznaczyć na wszelki wypadek żeby nie czytać tekstó rodem z onet.pl

2009-01-26 | 16:15:45 |  exec

Ludzie opamiętajcie się!!! Wy nic nie rozumiecie!! Jak zawsze muszę zabierać głos w ważnych sprawach, abyście dostrzegli całą prawdę!!! Straż musiała przyjechać na miejsce zdarzenia, gdyż z nieznanych do tej pory przyczyn z samochodu zaczęła wyciekać radioaktywna substancji koloru zielono-jaskrawego! Jak już wiadomo, substancją tą (którą przeanalizowało, znajdując się niedaleko jakieś 350 km od miejsca zdarzenia przewoźne laboratorium rat. chemicznego)
było paliwo nuklearne, którym była napędzana prototypowa skoda "OCTAVIAN" , nieznana jeszcze na tutejszym rynku. Okazało się również, iż to sam Pan S. zamontował owy prototypowy napęd o czym szybko poinformował komendanta! Jak więc Pan widzi Panie Klag strzelasz Pan ślepymi i tępymi informacjami ku uciesze prostej gawiedzi :) PZdr :)

2009-01-26 | 18:31:36 |  krisss

Jak już wiadomo, akcja została uznana za prawidłową, ponieważ do zadań straży należy między innymi, zabezpieczenie państwowego auta w czasie awarii. Jednostka w owym czasie była cały czas do dyspozycji i w kontakcie z dyspozytorem, więc nie istniało ŻADNE zagrożenie wynikające z braku pomocy tejże jednostki. A pan Klag, no cóż, wykazał się niestety prostolinijną chęcią wzbudzenia, pożałowania godnej, taniej sensacji. Dlaczego Pan tak chętnie nie pisze o nowym aucie naszej jednostki, lub o tym jak wyremontowana została w środku siedziba straży? Bo #@!%o Pan wiesz o tym co się dzieje w Kątach, a bezmyślne kopiuj-wklej do swojej pożałowania godnej stronki przyciągają owszem uwagę, ale zakrawają na miano szmatławych informacji rodem z Faktu lub innego pomiotu. I co, teraz będzie ten artykuł wisiał najbliższy miesiąc, dopóki w Kątach nie będzie biegu na przełaj przedszkolaków, lub wieczorku towarzyskiego emerytów??? Pewnie tak ,bo nie potrafisz Pan napisać o prawdziwych problemach naszego miasta chociaż takich, jak coraz większy problem z pracą, ale pewnie jak już o tym napiszesz to w formie : "władze nie dały rady, albo burmistrz coś tam coś tam". Żenada, dno i pożałowania godne szkalowanie mieszkańców Kątów. Bądź pozdrowiony.

2009-01-26 | 18:59:57 |  ktoś tam ktośt am


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2953 | komentarzy: 27
dodał: Maciej Klag | 2009-01-25 | 10:55:52
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2009-01-25  godz. 10:57:23
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2009-01-25  godz. 10:56:47
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!