strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
poniedziałek , 19 sierpnia 2019 
imieniny:  Juliana, Bolesława 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Monitoring w Rynku.
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
941 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Monitoring w Rynku.
2009-01-27 | 16:53:12


- R E K L A M A -

W Kątach Wrocławskich pojawi się monitoring. Na razie, pilotażowo, monitorowany będzie Rynek i jego okolice. Początkowo zainstalowanych zostanie kilkanaście kamer, z których sygnał bedzie stale nagrywany. Ze względu na wysokie koszty, na tę chwilę zrezygnowano ze stałego monitoringu na rzecz zapisu.
Przyszłościowo projekt ma być rozwijany o inne tereny miasta i gminy Kąty Wrocławskie.
W budżecie gminy na rok 2009 przewidziano na ten cel 350 000 zł.


Maciej Klag  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(13)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

Ooo!!! Tak szybko nowy artykulik??? no no no... Pojechali no forum trochę, co? Burza w szklance? Chyba tak :)

2009-01-27 | 17:43:00 |  ktoś tam ktoś tam

dobry pomysł! szkoda, że tylko okolice rynku, ale lepsze to niż nic ;)

P.S. co do komentarza powyżej... to bez komentarza

2009-01-27 | 18:45:05 |  Edi

Co najmniej jedna kamera musi być wycelowana w stadion.
Tam wieczorem to aż strach!

2009-01-27 | 19:45:22 |  Marian

No i dobrze, że bez komentarza, no bo po co masz sie wysilać Edi , i tak ci z tego nic nie wyjdzie, a sprawa i tak już dawno zapomniana :) Pzdr

2009-02-02 | 15:20:26 |  ktoś tam ktoś tam

Monitoring w katach hahaha lepiej zainwestujcie pieniedze w cos dla mlodziezy zeby miala co robic w katach a nie zabawiacie sie w realiti show ? i to ma byc rozwiazanie aby kazdego rozliczac z jego krokow w rynku. LOL

2009-02-04 | 13:32:54 |  12 latek

Monitoring w mieście Kąty Wrocławskie realizowany będzie w oparciu o koncepcję, która zakłada budowę otwartego systemu monitoringu wizyjnego miasta umożliwiającego jego łatwą rozbudowę, bez ograniczenia ilości punktów kamerowych. Przesył obrazu i danych telemetrycznych odbywać się będzie drogą radiową oraz drogą kablową z wykorzystaniem światłowodów.
W pierwszym etapie budowy, który realizowany będzie w br. kamery zamontowane zostaną w kilkunastu wyznaczonych punktach miasta m.in. przy głównych skrzyżowaniach dróg, w Rynku, przy Miejskim Ośrodku Kultury, Gimnazium, Szkole Podstawowej nr 1 i Stadionie Miejskim.
Główne stanowisko obserwacji telewizyjnej zlokalizowane będzie w budynku Komisariatu Policji przy ul. 1 Maja 16. Tam odbywać się będzie w sposób ciągły rejestrowanie obrazów ze wszystkich kamer i ich przechowywanie.
Operator będzie miał podgląd obrazu ze wszystkich zamontowanych kamer i będzie mógł sterować dowolnie wybraną kamerą.
Zamontowane kamery działać będą niezależnie od pogody i pory dnia. 36-krotny zoom optyczny zapewni możliwość dokonania poprawnej identyfikacji z dużych odległości a zintegrowane głowice szybkoobrotowe zapewnią pole obserwacji 360o.
Monitoring wizyjny pozwoli na podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zapewnienie stałego dozoru Policji oraz pozwoli na podjęcie szybszej interwencji w przypadku powstania jakiegoś zagrożenia, wypadku lub innego zdarzenia losowego jak również stanowić będzie dowód w postępowaniu o wykroczenie.

2009-02-06 | 07:31:27 |  Piotr Litwin

Super dobrze wiedzieć Panie Piotrze

2009-02-10 | 15:15:07 |  mieszkaniec

"Monitoring wizyjny pozwoli na podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zapewnienie stałego dozoru Policji"
Skąd ta pewność Panie Piotrze? To po pierwsze, a po drugie:
Jaki jest sens budować centrum monitoringu w rozpadającym się komisariacie? Wstyd,że kąteccy policjanci muszą pracować w takich warunkach no ale w zamian gmina im kamerki zamontuje... Radości ich jak sądzę nie ma końca

2009-02-11 | 08:31:06 |  Sqvar

policjanci maja już remontowany jeden z budynków na terenie Domu Dziecka... poczytaj trochę o mieście i gminie, zanim coś napiszesz...

2009-02-12 | 00:21:00 |  Skiba

Do Skiby:
Chłopaku jakbyś wychodził częściej z domu a nie tylko tempo czytał co ci napiszą to byś WIDZIAŁ że budynek przeznaczony dla policjantów od jakiś 3 lat przechodzi w stan ruiny."mają już remontowany..." gdzie ty takie kretynizmy wyczytałeś?

2009-02-12 | 08:24:09 |  Sqvar


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3824 | komentarzy: 13
dodał: Maciej Klag | 2009-01-27 | 16:53:12
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2009-01-28  godz. 14:00:09
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!