strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Biją kierowców, bo ci walczą o związki
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Biją kierowców, bo ci walczą o związki
2009-04-01 | 13:10:10


- R E K L A M A -

Protest związkowców przed siedzibą firmy Schavemaker Transport w Kątach Wrocławskich. Powód? Kierowcy założyli związek zawodowy, a teraz po kolei są wyrzucani z pracy. We wtorek wynajęci "ochroniarze" pobili na zlecenie pracodawcy przebywających w Holandii kierowców.

Gdy 20 lutego pracownicy firmy Schavemaker Transport założyli związek zawodowy "Jedynka Wrocławska", właściciel firmy stwierdził, że "związków tutaj nie będzie" - opowiadał na antenie TVN24 Zbigniew Rudnik z wrocławskiej "Solidarności". Tymczasem do związku zapisało się aż 60 osób ze 100-osobowej załogi. Wtedy szef firmy zaczął zwalniać związkowców. W marcu pracę straciło 15 osób. - Zwolniono ich oczywiście "zgodnie z prawem" - dodał Rudnik.

Związkowcy, którzy nie zgadzają się na zwolnienia, od niedzieli strajkują. W środę zgromadzili się przed siedzibą firmy. Stoją też na parkingach w różnych krajach Europy.

"Wybijali szyby"

We wtorek kierowcy okupowali samochody należące do firmy-córki przedsiębiorstwa holenderskiego i odmówili wykonywania pracy. Właściciel firmy holenderskiej wezwał "ochroniarzy", którzy w trakcie interwencji poturbowali Polaków.

- Wywlekali ludzi, wybijali szyby w samochodach - relacjonował słowa jednego z kierowców Rudnik. Jak dodał, kierowcy wspominali, że "ochroniarze" posługiwali się językiem rosyjskim.

W wyniku pobicia ucierpiało dwóch polskich kierowców. Zdaniem Renaty Kowalskiej z polskiej ambasady w Hadze, większość kierowców została źle potraktowana. - Dwóch ucierpiało w sposób widoczny - opisuje Renata Kowalska, która dodała, że Była to niewątpliwie brutalna akcja z użyciem przemocy fizycznej. Natomiast na skutek tej akcji nikt nie doznał ciężkich obrażeń ciała.

- Była to niewątpliwie brutalna akcja z użyciem przemocy fizycznej. Natomiast na skutek tej akcji nikt nie doznał ciężkich obrażeń ciała - dodała.

Pacyfikacja za namową właściciela

Na miejsce natychmiast przybyła policja, która przesłuchała pobitych kierowców. Zatrzymano też czterech napastników oraz właściciela firmy. - Jeśli władze holenderskie na podstawie prowadzonego śledztwa uznają, że jest materiał wystarczający, by prowadzić dalsze postępowanie karne, będzie one dalej podjęte - mówi Renata Kowalska.

Na razie nie wiadomo, kim są sprawcy napadu. - Niewątpliwie były to osoby zaproszone do przedsiębiorstwa przez właściciela firmy w celu spacyfikowania polskich kierowców - dodała przedstawicielka polskiej ambasady.

za www.tvn24.pl


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Jak sie zakończył ten konflikt?

2009-06-16 | 12:59:29 |  mieszkaniec Kątów


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 1747 | komentarzy: 1
dodał: Maciej Klag | 2009-04-01 | 13:10:10
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary