strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Budowy w Kątach Wrocławskich. Zdjęcia!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Budowy w Kątach Wrocławskich. Zdjęcia!
2009-05-29 | 08:09:48


- R E K L A M A -

Prezentujemy galerie zdjęć z najważniejszych kąteckich inwestycji.

Pogoda sprzyja różnego rodzaju pracom budowlanym.

Remont Domu Kultury

Szacowana na 4,5 miliona inwestycja wkracza w decydującą fazę. Obecnie wymieniane są okna. Od strony frontowej kładzione jest ocieplenie budynku. Zniknął już dach nad sala widowiskową. Koniec prac przewidziany jest na październik.

























Przedszkole w GOKiSie?

Jak informuje Express Wrocławskich pojawiła się inicjatywa utworzenia oddziału przedszkola w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu dla 3 i 4 letnich dzieci. Po remoncie nowy obiekt będzie większy i nowocześniejszy. Niedawno odbyło się spotkanie z rodzicami – mówi Marek Osiński. Jeśli do końca maja zbierze się, co najmniej dwudziestka chętnych, od jesieni zostanie uruchomiona taka grupa.

Budowa Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich

Z dużym impetem porusza się budowa reprezentacyjnej hali sportowej w Kątach Wrocławskich. Obecnie trwa montaż zadaszenia nad częścią widowiskową oraz zapleczem. Gotowe są już trybuny. Obok hali widać już także zarys nowych boisk. Przypomnę, że w serwisie You Tube, co parę miesięcy będą ukazywać się filmiki z budowy.






















Rewitalizacja ulicy Kościelnej

Dobiega koniec odświeżania ulicy Kościelnej. W ramach inwestycji nowego wyglądu nabrały tamtejsze kamienice oraz te na ulicy Sikorskiego.

Osiedle Wiedeńskie

Największa inwestycja developerska w mieście, czyli Osiedle Wiedeńskie. Drugi segment mieszkań jest na etapie wykańczania. Od strony ulicy znajda się pomieszczenia komercyjne. Jak wiadomo podobne budynki miały powstać aż do ulicy Staszica. Z powodu kryzysu na rynku budowlanym inwestycja została opóźniona. Sukcesywnie powstaje za to blok przy ulicy Drzymały.









Więcej zieleni na rynku

Ciekawą inicjatywę zaobserwowaliśmy na rynku kąteckim. Przy Urzędzie Miasta pojawiły się nowe kwietniki. Także na zabytkowych ulicznych latarniach pojawiły się donice z kwiatami.













Zachęcamy do dyskusji czy na rynku w Kątach Wrocławskich powinna powstać fontanna?


Kamil Skrzypek  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(20)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

No bardzo ładnie to wygląda ...

2009-05-29 | 10:29:16 |  Kąty

Fontanna powinna być w Rynku i przed Domem Kultury.Tylko w,którym miejscu?

2009-05-29 | 11:59:47 |  mieszkaniec

tylko dlaczego boiska są z kostki brukowej powinni kogoś za to zabić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009-05-29 | 13:28:06 |  Ryba

chyba ciebie Ryba!!! Poza tym byłem ostatnio na meczu i boisko jest z trawy! I po co te prowokacje?

2009-05-29 | 20:14:55 |  Kuleta (starszy)

Sam kuleta jesteś z trawy.
Na jakim ty meczu byłeś. Jak tam nic nie ma pacholiku śląska

2009-05-29 | 20:23:19 |  r

nie odpowiadam na prowokacje dzieci r - wspanialy psełdonim wynika ze strachu. Slask ponad wszystko, a pachołek to twój stary!

2009-05-30 | 19:36:38 |  Kuleta (starszy)

Ciekawe kiedy będzie remontowany budynek urzędu gminy i wieża. Dach i elewacja owych budynków są już w opłakanym stanie. Stojący obok urzędu kościół tez wymaga już niemałego remontu. Ciekawe jest również to, że elewacje niektórych remontowanych kilka lat temu kamienic w naszym rynku, wymagają już kolejnego remontu! Miejmy nadzieję, że nowe inwestycje będą bardziej trwałe. Pzdr :)

2009-05-31 | 12:17:43 |  krisss

JESTEM ZA FONTANNĄ NA RYNKU!

2009-06-01 | 22:34:40 |  Max

W roku bieżącym zaplanowano w budżecie Gminy Kąty Wrocławskie pieniądze na wykonanie projektu remontu wieży ratuszowej. Remont wieży podyktowany jest jej złym stanem technicznym. Obecnie czekamy na określenie przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu warunków konserwatorskich dla planowanych prac remontowych. Zgodnie z przyjętym planem realizacji prac w pierwszej kolejności remontowane są elewacje kamieniczek zlokalizowanych w rynku oraz w najbliższym sąsiedztwie. W kolejnym etapie przewiduje się wykonanie remontu elewacji budynku ratusza.
Jednocześnie informujemy, że remonty elewacji budynków kamienic w naszym rynku wykonywane są przez Wykonawców wyłonionych zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych, a stosowane przez nich materiały spełniają wszelkie wymogi przewidziane specyfikacją istotnych warunków zamówienia oraz prawem budowlanym.

2009-06-02 | 14:41:38 |  UMiGKW Wydział PRiI

gratuluję sztucznej trawy na nowych boiskach do koszykówki... ;/

2009-06-02 | 20:07:30 |  Edi


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 5749 | komentarzy: 20
dodał: Kamil Skrzypek | 2009-05-29 | 08:09:48
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!