strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Zablokowała budowę autostrady - wywiozą ją?
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Zablokowała budowę autostrady - wywiozą ją?
2009-09-10 | 13:44:43


- R E K L A M A -

Egzekutor zajął dwie działki w podwrocławskim Mokronosie, gdzie ma przebiegać autostradowa obwodnica Wrocławia - informuje RMF FM. Właścicielka spornego terenu nie zgodziła się na warunki finansowe proponowane przez GDDKiA. Tym samym zablokowała możliwość budowy drogi.
Mimo że te same propozycje skusiły właścicieli tysiąca innych działek, kobieta nie przystała na warunki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zdaniem rzecznika GDDKiA właścicielka tych spornych terenów (3,3 ha z sadem i pomieszczeniami gospodarczymi) chciała zbyt dużo - żądała 10 milionów złotych.

Wojewoda wydał decyzję o wywłaszczeniu.

Jak informuje RMF FM, tuż po godz. 8 na teren spornych działek wszedł komornik. Jednak nie przekonał kobiety i dlatego egzekutor w asyście policji siłą próbują zająć teren. Ochroniarze przecięli metalowe ogrodzenie, a na działkę wjechała koparka - relacjonuje dziennikarka RMF FM.

Po krótkiej rozmowie z mediami kobieta schowała się do swojego domu. Jak przyznała, nie chce widzieć jak koparki niszczą jej sad - dorobek jej życia - donosi RMF FM.

za www.onet.pl

Więcej o obwodnicy można przeczytać tutaj.


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(25)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

Tyle kasy i jeszcze mało!To jest tupet.

2009-09-10 | 14:14:44 |  z

Hej "z", to nie tupet, to jest jej wlasnosc!!!

2009-09-10 | 19:32:03 |  bystrzyca

I co z tym sadem?

2009-09-10 | 19:32:08 |  z

Mogła to sprzedać, a tak została wywłaszczona i koniec negocjacji :D

2009-09-11 | 11:29:43 |  AA

Zgadzam się z AA-To znaczy ,że ta pani na tym straciła!Tak myślałem!Przecież budowa obwodnicy jest oczkiem Państwa.

2009-09-11 | 12:53:33 |  z

A jak jutro do was przyjdą, z propozycją nie do odrzucenia, dotyczącą dorobku waszego życia albo ziemi waszych ojców, to mam nadzieję, że też będziecie mieć swoją własność w czterech literach i oddacie urzędnikom wszystko na ich zasadach, prawda? Bo w końcu chyba hipokrytami nie będziecie?

Na zgli#@!%h starego socjalizmu, buduje się nowy ku uciesze gawiedzi. Własność prywatna? Zapomnij - liczy się szczęście reszty społeczeństwa...

2009-09-11 | 13:32:49 |  exec

Tak, exec. Przyjdą nocą i kolbami w drzwi załomocą :->

Za tę forsę ona spokojnie mogła się przenieść z biznesem w inne miejsce. Stawiała się głupio - to teraz będzie miała naprawdę problemy. Tysiące ludzi na trasie autostrady jakoś sprzedało działki bez problemów a ta co? Jedyna sprawiedliwa w Sodomie?

2009-09-11 | 14:19:00 |  N

Dawali jej 4 miliony za 3 hektary, czy to jest mało?
Może za taką sume z głodu umrze. Chciwość i pycha!

2009-09-11 | 15:45:57 |  Roman

To, czy to jest mało czy dużo, to nie wy decydujecie, nie urzędnik i nie kto inny. Teren ma wartość taką, jaką powie jego właściciel. Rynkowo może być oczywiście zupełnie inaczej, ale też weźcie pod uwagę że nie wszystko ma wartość rynkową bo do pewnych rzeczy właściciele się przywiązali, mają wartość sentymentalną itp.

To, co wy tutaj uprawiacie, to socjalizm - brak szacunku do własności prywatnej. Teraz wywłaszczają w imię obwodnicy, wcześniej wywła#@!%i w imię rewolucji, wywłaszczonym można było zostać za pochodzenie...

Nikt też nie wziął pod uwagę, że być może rozpoczęcie działalności w innym miejscu może tak różowo za te pieniądze nie wyglądać - zakup ziemi, zakup sadzonek, uzbrojenie działki, zamontowanie tam wszystkiego.. Czy któryś z przeciwników prawa do prywatnej własności (tudzież zwolenników urzędniczej supremacji) potrafi oszacować ile kosztuje rozpoczęcie takiej działalności na 3 hektarach (wraz z przybliżoną lokacją bo jak nie znajdzie tego blisko to musi się liczyć z przeprowadzką gdzieś dalej), koszt inwestycji w niezbędne oprzyrządowanie, instalacji wszystkiego na miejscu i kiedy zacznie przynosić zyski? Bo jak na zyski trzeba będzie czekać ze 2 lata (wiadomo - drzewa rosną, prawda?) to z czego wyżyć?

Tacy pewni jesteście i mocni w gębie, dla nie bierzecie pod uwagę, że choć 4 miliony to spora ilość pieniędzy, w różnych branżach to wygląda zupełnie inaczej. No ciekaw jestem niezmiernie czy którykolwiek z młodych rewolucjonistów w ogóle się nad tym zastanowił.

2009-09-11 | 16:27:52 |  exec

Inaczej, bo trochę źle napisałem. Teren ma taką wartość, przy której panuje zgoda sprzedającego i kupującego. Wszystkie wartości narzucane z góry wiążą się z centralizmem, ergo z socjalizmem. Natomiast mój ulubieniec Roman przeszedł samego siebie z tą chciwością i pychą. Komunizm pełną gębą. Jaka chciwość? Jaka pycha? Pomijając fakt, ze w ekonomii funkcjonuje pojęcie "ceny zaporowej" (z którą spotykamy się m. in. gdy właściciel nie zamierza sprzedawać danego dobra), to o chciwości możemy mówić _wyłącznie_ opisując urzędników narzucających z góry pewne ceny. Z pychą to samo, ale to wypływa z supremacji urzędniczej i na co dzień mamy ze zjawiskiem do czynienia w różnych urzędach państwowych, w których urzędas robi co chce. Ale w żadnym wypadku w przypadku kobiety, która najzwyczajniej nie chciała się stamtąd wynosić choć pokazała że jest na to gotowa ale za odpowiednią cenę, rekompensującą jej być może nie tylko utratę 3 hektarów działki.

Homo sovieticus pełną gębą Romku. Więcej szacunku dla wolności i własności innych osób!

2009-09-11 | 16:33:52 |  exec


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2724 | komentarzy: 25
dodał: Maciej Klag | 2009-09-10 | 13:44:43
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary