strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Czy powinno powstać Liceum w Kątach Wrocławskich?
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Czy powinno powstać Liceum w Kątach Wrocławskich?
2010-01-23 | 09:17:16


- R E K L A M A -

Problem braku szkoły średniej w Kątach Wrocławskich pojawia się od lat. Nieoficjalnie wiadomo, ze w projekcie długofalowego rozwoju gminy jest pomysł utworzenia w Kątach Wrocławskich liceum. Obiekt taki wstępnie miałby się znajdować pomiędzy ulicami Dębową a Akacjową.

Czy taka szkoła powinna być w naszej gminie?


Kamil Skrzypek  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(19)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

już dawno powinna powstać i to jest bardzo dobry pomysł

2010-01-23 | 11:45:56 |  Edi

Ale kto ją utrzyma?

2010-01-23 | 20:03:27 |  mieszkaniec

Podatnik...

2010-01-23 | 20:39:10 |  bystrzyca

jestem zdecydowanie za,to znakomity pomysł, najwyższy czas go zrealizowac

2010-01-24 | 10:15:55 |  ebi

Moim zdaniem zły pomysł. Im szybciej młody człowiek "pójdzie w świat" tym szybciej pozbędzie się małomisteczkowych naleciałości. Wrocław jest miastem w którym ludzie z różnych społeczności mieszają się tworząc własne światopoglądy. Sądze że ci którzy wybiorą jednak licea we Wrocławiu będą mieć szerszą perspektywe i horyzont myślowy.

2010-01-24 | 13:54:36 |  Sqvar

przyłączam się do głosu powyżej. Nie ma sensu budować Liceum w Kątach. Czym szybciej do dobrego liceum we Wrocławiu tym lepiej.
Być może warto postawić na szerszą ofertę GOKIS'u, na indywidualny rozwój w różnych dyscyplinach - nie tylko sportowych.

2010-01-25 | 17:21:44 |  lludy

epic fail!
po co? już lepiej jakąś zawodówkę albo technikum, przecież nikt o zdrowych zmysłach nie wybierze LO w małej wiosce mając 25km dalej najlepsze licea w województwie jak i w Polsce ?!

2010-01-25 | 21:52:09 |  ?!

Trzeba zacząc od badań demograficznych(przyrost naturalny) Gminy Kąty, ilu potencjalnych studentów w najbliższych 10-15 latach podjęło by naukę w Liceum.Jest to konieczne i w sumie łatwe do zrealizowania.Wielu z Was chodziło do szkół podstawowych w Kątach, ich poziom był różny, ale poza brakiem infrastruktury, to poziomem nie odstawał tak bardzo od szkół we Wrocławiu?
Argument "pipidówy"raczej nie trzyma się mocno.Liceum w Kątach to w pewnym sensie nobilitacja naszego miasteczka na arenie wojewódzkiej i z przyszłością na status miasta powiatowego.Jest to początek ekpansji naszej gminy w świetle utraty przez Wroclaw wielu mieszkańców na rzecz miasteczek i wsi go otaczjących(Smolec).Mam nadzieję, że moje przysłowiowe "trzy grosze" wniosły coś do tej dyskusji.

2010-01-26 | 00:19:39 |  bystrzyca

Świetny pomył.
Miasto takie jak Kąty powinno mieć szkołę średnią.

2010-01-26 | 08:28:40 |  klo

Poziom szkół w Kątach odbiega niestety od poziomu szkół w gminie czy Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że dużo wyższy poziom nauki jest m.in w gimnazjum w Jaszkotlu niż w Kątach. Poziom sportowy również bez zbytniej przesady nie do porównania. Czy potrzebne LO?Wątpię czy jest sens, zwłaszcza, że Kąty leżą obok dużego ośrodka naukowego i ciężko będzie przyciągnąć uczniów a także wykwalifikowaną kadrę. Popatrzmy jaką pozycję mają licea i technika w Krzyżowicach?Prezentują jakiś poziom, lepszy czy gorszy, ale z roku na rok mają większy problem ze znalezieniem uczniów

2010-01-26 | 11:27:25 |  Marcin


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3280 | komentarzy: 19
dodał: Kamil Skrzypek | 2010-01-23 | 09:17:16
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!