strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Atrakcje w Kątach Wrocławskich?
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Atrakcje w Kątach Wrocławskich?
2010-04-27 | 13:45:18


- R E K L A M A -

Z publicznych pieniędzy wybudowano Hale Widowiskowo-Sportową i wyremontowano Dom Kultury w Kątach Wrocławskich. Co zrobić z nowymi obiektami? Jak je efektywnie wykorzystać?
Przed 1989 rokiem w Kątach Wrocławskich działało kino. Pokazy odbywały się w dużej Sali Domu Kultury przy ulicy Zwycięstwa. W ostatnich miesiącach Dom Kultury przeszedł gruntowną renowację. Może warto, więc wrócić to dawnego pomysłu?
Ewentualnie byłby to ciekawy pomysł na zagospodarowanie części widowiskowej w nowym obiekcie przy ul Brzozowej. Interesujący, ambitny repertuar mógłby być alternatywą dla wrocławskich multipleksów i promocją miasta. Festiwale filmowe, co roku przyciągają tysiące turystów. Jest też pomysł aby co roku GOKIS organizował Festiwal Teatralny wzorem Polkowic. A może Festiwale taneczne, albo Dni kabaretu. Pomysłów od mieszkańców nie brakuje.
Przypomnę, że w Kątach Wrocławskich docelowo mają być 2 zielone amfiteatry, 2 sceny plus dodatkowa scena na świeżym powietrzu między parkingiem a Domem Kultury. Szkoda by było aby te obiekty, wyremontowane bądź wybudowane za miliony złotych stały puste.

Smolec promuje się

Koło Gospodyń Wiejskich ze Smolca reprezentowało gminę Kąty Wrocławskie w prezentacji tradycyjnych stołów Wielkanocnych w Arkadach Wrocławskich. Uznanie gości zdobyła podobno nadziewana Kaczka oraz domowe wypieki (mazurki o różnych smakach, keks, sernik, orzechowiec, babka piaskowa). Jest to przykład na ciekawą promocje własnej miejscowości.

Wyzwanie dla GOKIS-u

Aby wyremontowany kosztem 4,5 mln zł Dom Kultury nie świecił pustkami trzeba organizować ciekawe imprezy. I nie mówię tutaj o Konkursach recytatorskich dla przedszkolaków, Jasełkach czy spotkaniach z niszowymi pisarzami. To na pewno nie zachęci rzeszy mieszkańców do odwiedzenia Domu Kultury. Z przykrością stwierdzam, że repertuar Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle tego typu placówek w regionie. To skutkuje tym, że o Kątach Wrocławskich w aspekcie kultury jest cicho nawet w mediach dolnośląskich. A co tu mówić o promocji ogólnopolskiej. Czyżby brak w tej placówce ludzi kreatywnych? Duszniki Zdrój mają doroczny konkurs Chopinowski, Lwówek Śląski ma słynną Giełdę Minerałów, nawet Środa Śląska stworzyła Święto Wina, które jest transmitowane w TVP Wrocław. A Kąty Wrocławskie?
Naturalnie są Dożynki i Dni Miasta. Tylko, czym te imprezy różnią się np. od Biesiady w Kobierzycach?
GOKIS zamiast wcielać pomysły, jakie trafiają na łamy katywroclawskie.com woli milczeć.
Dynamiczny charakter regionu musi mieć przełożenie na interesujący, unikalny, nieszablonowy program Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. A niestety tak nie jest.
Po macoszemu traktowany jest gminny stadion, który w każdym szanującym się mieście jest "oczkiem w głowie" tamtejszych władz. Wybudowano na nim szatnie, które wciąż w przyczyn formalnych są zamknięte, nie ma kas biletowych, które były wymogiem licencyjnym po awansie do III ligi w 2008 roku! Arena nie spełnia wymogów pod kątem spotkań o podwyższonym ryzyku. I między innymi, dlatego sympatycy futbolu nie mogli obejrzeć w Wielka Sobotę konfrontacji z Chrobrym Głogów.
Przypomnę, że obiekt przy ulicy Zwycięstwa 23 w rundzie jesiennej 2009 odwiedziło w sumie, licząc wszystkie drużyny ponad 1500 osób, nawet z innych województw. To, jakie wrażenia wywiozą z Kątów Wrocławskich wpływa na opinie o naszym mieście.

Jest nowa Hala Widowiskowo - Sportowa

Jej oficjalne oddanie ma nastąpić 31 maja, oczywiście pani dyrektor Maria Mach zapewniła mnie, że jest szansa na szybsze uruchomienie obiektu. Jako, że robotnicy wciąż jednak poprawiają drogi wokół areny. Trudno oczekiwać, że placówka zacznie działać przed tym terminem. Od stycznia pracuje już jednak nowy Manager Paweł Pilski, który szuka kontrahentów chcących skorzystać z usług hali. Czekamy na efekty jego kilkumiesięcznej pracy.
Jak dobrze pójdzie obiekt pełną parą zacznie działać w czerwcu a więc na końcu roku szkolnego i po sezonie w grach zespołowych. Potem mamy lato, a więc martwy okres. Drużyny w koszykówce, siatkówce bądź w piłce ręcznej zaczną przygotowania do nowych rozgrywek mniej więcej w sierpniu. A liga ruszy w październiku. I dopiero wtedy do Kątów Wrocławskich mógłby przyjechać jakikolwiek zespół ligowy Chyba, że udałoby się zorganizować sparing. Tylko, że środek lata miałby niebagatelny wpływ na frekwencję. I tak miesiące lecą, bo przecież nikomu się niespieszny i nikomu nie przeszkadza, że zamknięta Arena sportowa generuje koszty. Grunt, że obiekt stoi i można nim się pochwalić w rozmaitych mediach.
Jak wiadomo w październiku będzie już po wyborach samorządowych. A więc ewentualna presja publiczna nie będzie miała już większego znaczenia dla zwycięzców. Dlatego warto pamiętać o tym jeszcze przed dniem głosowania. A przecież problem z należytym wykorzystaniem sporego obiektu pozostanie. Gdyby pierwotny termin oddania Hali został dotrzymany (przełom 2009/2010), wtedy wiosna byłaby sprawdzianem operatywności dla pracowników GOKIS-u w pozyskiwaniu ciekawych imprez czy kontrahentów. Jednak i tak "Co się odwlecze to nie uciecze"

Zachęcamy do dyskusji


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(12)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

ciekawy artykuł. Szkoda tylko, że Ty, ja i wszyscy widzą problemy z GOKiS'em, a tylko p.Mach uważa,że wszystko jest super fajne...
Paweł Pilski to chyba najlepszy wybór na to stanowisko i jeżeli będzie miał możliwości, to będzie ciekawie :) sekcje piłki ręcznej czy boksu to strzał w 10!
Kino myślę, że by nie wypaliło, ale festiwale kabaretów były by całkiem fajne.
do wyborów coraz bliżej... a kontrkandydata brakuje ;/

2010-04-27 | 14:08:38 |  Edi

Takiej reklamy jak piłkarze robią dla Kątów to żadne dożynki tego nie zrobią!Róbcie coś z tym niby stadionem i ogrodzeniem bo to dalej jest wiocha i wstyd dla Kątów!Może wybory coś zmienią!

2010-04-27 | 14:48:32 |  cv

Myślę,że po wyborach jak się zmieni burmistrz to Paweł ma spore szanse aby wypłynąć i coś zrobić z tym sportem w Kątach bo jeśli tak zostanie to nie widzę szans na dalszy rozwój!

2010-04-27 | 15:19:04 |  lh

A może zamiast się wymądżać to sami byście coś zrobili zoorganizowali na wioskach robią fajne festyny Romnów Sadowice Bogdaszowice a u nas w Kątach to tylko patrzenie na Dom Kultury i krytyka może tak komitety osiedlowe się ruszą na Oporowie rada osiedla co roku robi piknik nikt tam nie czeka aż zrobi coś prezydent miasta przykra prawda ale tak u nas jest

2010-04-28 | 12:23:42 |  jp

Wszyscy czekają włącznie z autorem tego tekstu na rozliczanie menadżera. Osobiście byłem na hali przy ulicy Brzozowej i widziałem w jakich warunkach się tam pracuję i jak przyjmuje się kontrahentów.To, ogólnie mówiąc wstyd, że Pan Paweł nie posiada swojego biura, całą halą obsługuje sam. Może ktoś kto jest nad nim powinien pomyśleć o zatrudnieniu kilku sprzątaczek, jakiś gości z obsługi czy choćby konserwatora. Widać że ma chęć do pracy i może coś z tego być, tylko obawiam się jednego, że stanie się z nim tak samo jak z Kwiatkiem w osirze. Starał się coś zorganizować ale zawsze była dyrektorka na przeszkodzie, wkońcu się zniechęcił. Wniosek jest taki, może zamiast rozliczać wszyscy weźmy się do roboty i pomóżmy Panu Pawłowi rozkręcić tą halę a zapewne będzie z tego coś dobrego. Pozdrawiam

2010-04-28 | 20:33:39 |  zainteresowany

...w powyższej wypowiedzi brakuje 14 znaków interpunkcyjnych. Zgadza się? Czy ktoś policzył dokładniej? Wybory potwory z puszki Pandory. Pzdr :)

2010-04-28 | 20:40:02 |  krisss

hehehehehe.Sprostowanie! Do przed-powyższej! zainteresowany mi się wciął :) pzdr :)

2010-04-28 | 20:43:10 |  krisss

Trzymam za Pawła kciuki,tylko żeby się nie wypalił!Tak jak było z Andrzejem!

2010-04-29 | 11:29:07 |  xz

W Sadkowie tez się rozkręcają i robią fajne festyny. W tym roku będą chyba 2. Pewnie się wybiorę.

2010-04-29 | 21:24:53 |  bubu

Myślę, że Pan Paweł powinien dostać szansę, ale z drugiej strony to wszyscy jadą na Panią Mach, ale nikt nie zauważa tych pozytywów, które ma na koncie. Uczciwe wybory powinny rozwiązać temat.Sprawiedliwie.

2010-04-30 | 12:22:10 |  Kate_Ww


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 4715 | komentarzy: 12
dodał: Kamil Skrzypek | 2010-04-27 | 13:45:18
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary