strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Wielkie otwarcie ZDJĘCIA!!!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Wielkie otwarcie ZDJĘCIA!!!
2010-06-02 | 14:53:42


- R E K L A M A -

Sympatycy sportu w gminie Kąty Wrocławskie wreszcie doczekali się otwarcia największej sportowej inwestycji dekady, czyli Hali Sportowo-Widowiskowej w Kątach Wrocławskich. Warto przypomnieć, że obiekt został otwarty z półrocznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnie planowanej daty. Ze swojej strony wysłałem już zapytanie do UM, co wpłynęło na ten termin. Tak czy siak grunt, że już działa.
Na początku delegacja oficjeli zainaugurowała boisko "Orlik 2012" w Sadkowie. W tym miejscu dobrze jest podać wyniki naszej sondy. Pytaliśmy o najlepsze miejsce na tego typu obiekt. O to wyniki: Kąty Wrocławskie - 67.47%, Gniechowice - 4.02%, Pietrzykowice - 4.92%, Smolec - 6.97%, Sadków - 16.62%. W sondzie oddano 1119 głosów.
Głównym punktem dnia były uroczystości w miesicie nad Bystrzycą. Te rozpoczęły się w poniedziałek 31.05 ok. godziny 13-tej. I tu mały zgrzyt. Skąd ta wczesna pora? Wielu mieszkańców z przyczyn zawodowych nie mogło uczestniczyć w otwarciu. Dość powiedzieć, że w tym wypadku największą grupę na widowni stanowiły "VIP-y". Wśród nich przedstawiciele Urzędu Miasta w Kątach Wrocławskich, kąteccy Radni, Sołtysi, Wójtowie okolicznych miejscowości (m.in Kobierzyce, Żórawina), przedstawiciele Powiatu Wrocławskiego, przedstawiciele Województwa, Duchowieństwo, Agencji Rynku Rolnego, Kuratorium, Prezesi Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej, byli nauczyciele, biznesmeni, przedstawiciele firmy budowlanej, która wykonywała obiekt a nawet Posłowie na sejm RP. Miał być nawet Wojewoda Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec i Europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg. Niestety nie dojechali. List gratulacyjny przysłał za to Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz.
W okolicznościowej przemowie Burmistrz podkreślał wkład gminy w rozwój sportu. Stwierdził, że już lata temu istniała w magistracie koncepcja masowej inwestycji w sport. Zadziwiające, że mieszkańcy nie zostali o niej na łamach "Biuletynu" w ubiegłych latach poinformowani. Oczywiście nikt nie kwestionuje wkładu samorządu w lokalny sport. Gmina Kąty Wrocławskie kocha sport. Jednak ta miłość jest zwykle platoniczna. Goście zebrali się na trybunach części sportowej, wśród nich przedstawiciele mediów (niepowitani przez Pana Burmistrza), w tym także TVP Wrocław.
Miłym gestem było zaproszenie byłych Burmistrzów Kątów Wrocławskich. Janusza Karmińskiego i Ferdynanda Wojcieszonka.
W odświętnych przemówieniach głos zabrał m.in. Stanisław Huskowski, który przedstawiany był jako przyjaciel miasta. Mimo wszystko chciałbym Pana Posła zobaczyć w jakiś realnych działaniach dla naszego regionu a nie tylko przy okazji różnego rodzaju uroczystościach.
Komiczną kwestię wygłosił Marszałek Andrzej Łoś, który życzył obecnemu Burmistrzowi Antoniemu Kopciowi czwartej kadencji i gratulował znakomitej trzeciej. Jak wiadomo, obecny szef magistratu w tym roku kończy drugą kadencję. Proroctwo czy przejęzyczenie?
Po przemówieniach odbyło się poświecenie hali przez proboszcza Ryszarda Reputałę, Burmistrz odebrał okolicznościowe odznaczenie z rąk medalisty olimpijskiego Józefa Tracza. Dyrektor GOKIS Maria Mach przekazała menegerowi Pawłowi Pilskiemu klucze do obiektu. Najważniejszym wydarzeniem było oczywiście symboliczne przecięcie wstęgi.
Konferansjerem przez cały ten okres był znany dziennikarz Waldemar Niedźwiedzki.
Niestety z przyczyn technicznych nie doszedł do skutku zaplanowany pokaz zapasów. Tym niemniej Józef Tracz zaprezentował najzdolniejszych zapaśników zgromadzonej publiczności.
Następnie goście zachaczając o wystawny catering udali się do części widowiskowej. Tam czekał już kabaret Jadwigi i Tadeusza Kuta. Zaprezentował on kilka dowcipnych skeczy, piosenek i chyba nikt nie mógł narzekać na nudę. Miałem okazje kilka lat temu być na ich występie w Michałowicach. Mimo upływu lat Państwo Kuta niezmiennie trzymają wysoki poziom artystyczny.
W tym samym czasie w części sportowej do meczu z młodym AZS-em Wrocław przygotowywała się żeńska drużyna piłki ręcznej, którą prowadzi Paweł Pilski.
Uroczystości zwieńczył mecz koszykówki Polkąty Maximus - Siechnice. Konfrontacja z wyżej notowanym rywalem zakończyła się po myśli trenera Tadeusza Grygiela. I tym samym pierwsze "kąteckie" zwycięstwo w nowym obiekcie stało się faktem 72-69.

Hala i katywroclawskie.com

Z budową imponującej Hali Widowiskowo-Sportowej byliśmy od początku, kiedy tylko wjechały pierwsze buldożery i koparki. Kilkadziesiąt zdjęć i kilka filmów prezentujących postęp na budowie (dostępne na You Tube). I choć nie zawsze strona samorządowa była zadowolona z działalności portalu (pisaliśmy również o błędach i opóźnieniach). To mimo wszystko cieszymy się z oddania tak pięknego obiektu. Warto jednak dodać, że zbudować coś to raz. A efektywnie wykorzystać to dwa. Pierwszy krok został już zrobiony.
Przy okazji otwarcia sportowej areny padło kilka ciekawych inicjatyw m.in. mecz międzypaństwowy w tenisie stołowym i zorganizowanie gali bokserskiej. Oby nie były to tylko puste słowa.

Z ostatniej chwili
Bezpłatne Porady Prawne dla mieszkańców Gminy Kąty Wrocławskie!
W dniu 9 czerwca /środa/ w godz. 15.00 - 19.00 w szkole podstawowej w Smolcu ul. Kościelna 2.
Rada Sołecka wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej przy współpracy ze Stowarzyszeniem MASZ JUTROHala widowiskowo-sportowa
Hala widowiskowo-sportowa łącznik z gimnazjum
Hala widowiskowo-sportowa wejście
Młodzież zmierza na otwarcie hali
Okolicznościowy gadzet z okazji otwarcia hali
Sprzęt przekazany przez sponsorów
Prowadzący uroczystość Waldemar Niedzwiedzki
Narada przed przecięciem wstęgi
Tuż przed przecieciem wstęgi
Uroczyste przecięcie wstęgi
Przekazanie klucza do hali przez Marię Mach Pawłowi Pilskiemu
Poświęcenie przez Proboszcza
Projektant hali zwiedza wystawę fotografii
Jadwiga Kuta
Małżeństwo Kuta w akcji
Tadeusz Kuta
Występ artystyczny
Kolejny występ artystyczny
Widowania
Józef Tracz i zapaśnicy
Fragment meczu piłki ręcznej
Fragment meczu piłki ręcznej
Polk±ty-Siechnice
Elektroniczna tablica wyników


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(12)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

no a kiedy będzie wielkie otwarcie stadionu.

2010-06-02 | 20:39:57 |  hg

W imieniu własnym (ale myślę, że nie tylko), chciałbym bardzo podziękować każdej osobie, która przyczyniła się do powstania zespołu boisk "Orlik" przy Szkole Podstawowej w Sadkowie. Wspierającym ten projekt radnym Gminy Kąty Wrocławskie, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy, Pani Sołtys Irenie Hajdasz, a w szczególności Panu Antoniemu Kopciowi. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Pan Burmistrz był przychylny tej sportowej inwestycji od początku tj. już od lutego 2007 roku, kiedy to pierwszy raz zaproponowałem Sadków jako miejsce realizacji programu Blisko Boisko, a następnie po zmianie nazwy programu na ORLIK 2012. Jestem pełen nadziei, że inwestycje w infrastrukturę sportową w naszej gminie, będą procentować w przyszłości, dla dobra naszych dzieci i młodzieży. Piotr Chmurzyński z Sadkowa

2010-06-02 | 21:13:33 |  Piotr Chmurzyński

Pan Piotr to chyba jakiś #@!%owłaz a może tak tyłeczek wylizać? Tak się zastanawiam i myśle że to piękny komentarzyk przed wyborczy

2010-06-03 | 10:06:19 |  xp

Najlepsza to ta "WIDOWANIA" JEST. ŁADNA SALA

2010-06-05 | 19:59:37 |  Kate_Ww

Chmurzynski to radny z listy LPR-u. Brawo LPR !

2010-06-07 | 10:42:32 |  miś

Kamil mieszkasz na Dolnym śląsku a nawet nie wiesz kto jest marszałkiem jaki Jurkowlaniec Marek łapiński do nauki a z tej nienawiści do burmistrza to już nawet liczyć nie potrafisz od 1998r to która kadencja nawet Chmurzyński który trochę pomyślał to zaraz wróg wstyd was cieszą tylko porażki...

2010-06-07 | 15:10:43 |  Do Kamila

wszystko super fajnie, tylko termin beznadziejny! O godzinach nie wspomnę.
Szkoda, że na meczu Polkąty KĄTY WROCŁAWSKIE(!!) - KKS Siechnice nie było nikogo z władz...
Co do hali to rewelacja! Będzie nam jej każdy zazdrościł.
Co do boisk na powietrzu...

2010-06-07 | 17:31:18 |  Edi

Czy w tej hali jest ogólnie dostępna siłownia?

2010-06-08 | 05:31:59 |  Seero

A siłownie zrobili porządną w końcu ?

2010-06-08 | 21:06:13 |  paker

Niegdzie w tekście nie ma, że pan Jurkowlaniec to marszałek. Wyraźnie jest napisane " wojewoda " - a to akurat sie zgadza. czytaj ze zrozumieniem, a później wstawiaj komentarze...

2010-06-09 | 15:42:11 |  xxx


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 5769 | komentarzy: 12
dodał: Kamil Skrzypek | 2010-06-02 | 14:53:42
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2010-06-02  godz. 18:45:00
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary