strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Wrześniowy Kurier Kątecki
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Wrześniowy Kurier Kątecki
2010-09-09 | 18:55:20


- R E K L A M A -

Za oknem coraz zimniej ale życie w Kątach Wrocławskich ciągle dostarcza nowych atrakcji. O to kolejne wydanie Kuriera Kąteckiego, który nawiązuje do przedwojennej gazety o podobnym tytule.

Anomalie kąteckie

Ulica Brzozowa a przy niej Brzozy. Niby rzecz normalna, ale konsternacje wywołuje odległość drzew od drogi. Zaledwie 30 cm. Jakim cudem więc w tamtym miejscu zmieści się chodnik?Chodnik przy Brzozwej
Ul. Brzozowa


Oktoberfest w Smolcu

W piątek 24 września w nowej świetlicy w Smolcu odbędzie się festyn piwny. Organizatorzy przygotowali ciekawe konkursy m.in w jodłowaniu, dyrygowaniu orkiestrą i piciu piwa przez lejek. Imprezę uświetni zespół Kwaśnica Bavarian Band.
W cenie biletu (90 zł) przewidziano degustacje golonki, kiełbaski, żeberka, kapusty, pajdy chleba ze smalcem, kawy, herbaty oraz litrowy kufel piwa dla jednej osoby.
Bilety do nabycia u Sołtysa Smolca Hieronima Kurysia (ul Różana 1) oraz w Restauracji Alyki Smolec ul Bukowa 1 Start biesiady o 20:00.


Trzeba pogłębić Bystrzycę

Na szczęście powódź w tym roku nie nawiedziła Kąty Wrocławski i inne pobliskie miejscowości. Warto jednak uprzednio pomyśleć o pogłębieniu koryta rzeki Bystrzyca, która nie tylko po ostatnich opadach utrzymuje wysoki poziom.

Biuletyn Gminy Kąty Wrocławskie informuje
Nowy punkt DGO przy ulicy Mireckiego w Kątach Wrocławskich. Skrót DGO oznacza dobrowolne gromadzenie odpadów. Od dnia 1 września działa punkt, w którym mieszkańcy Kątów Wrocławskich będący uczestnikami zorganizowanego przez gminę systemu odbioru odpadów z posesji będą mogli pozbyć się tzw. odpadów problemowych. Na placu będą ustawione kontenery na gruz, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare meble, opony i odpady zielone tj. skoszone trawy, zgrabione liście. Obsługująca w tym zakresie gminę, firma Veolia Usługi dla Środowiska zadba aby pojemniki były na czas opróżnione. Punkt będzie dostępny w godzinach od 8.00 do 18.00.DGO przy Mireckiego


Powstała Krajowa Izba Sportu

2 września zainaugurowała swoja działalność Krajowa Izba Sportu (KIS) zrzesza podmioty prowadzące działalność gospodarczą w sporcie i jego bezpośrednim otoczeniu, a więc m.in. krajowe związki sportowe, kluby, producentów sprzętu, organizatorów imprez, a nawet obsługujących je medialnie. W organizacji są już takie kluby jak AZS Częstochowa czy Wisła Kraków, zainteresowanie wyraziło też ponad 100 firm, m.in. Polkomtel, BGŻ, Skandia i Lampre Polska, KGHM, Orlen. KIS ma być finansowany w oparciu o dotacje z Unii Europejskiej, środki pochodzące od sponsorów oraz opłaty członkowskie. Ich koszt to 2 tys. zł wpisowego i 2 tys. zł składki rocznej. Jest to więc doskonała okazja również dla firm z gminy Kąty Wrocławskie na wymianę doświadczeń, zdobycie kontaktów dla polepszenia jakości sportu w Gminie Kąty Wrocławskie. Prezesem organizacji jest Czesław Lang.

Zmora z szatniami

Kątecki GOKIS kilkukrotnie zwracał się do przedstawicieli Klubu Sportowego Motobi, aby Ci zgłosili się do tej instytucji w celu podpisania stosownej umowy użyczenia oraz przejęcia kluczy do budynku szatni. Strona klubu zapewnia, że budynku nie może odebrać, gdyż nie jest on wyposażony z niezbędny sprzęt (ławki, szafki etc.). Do tego dochodzą wysokie koszty użytkowania (zamontowano w nim ogrzewanie elektryczne!). Tu z kolei GOKIS ripostuje, że za wyposażenie odpowiada inwestor, którym jest Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Magistrat z kolei tłumaczy się brakiem pieniędzy (!) na doposażenie budynku klubowego. Co jest o tyle dziwne, że skoro znalazły się fundusze na drogi muzyczny zespół T.love (nieoficjalnie ponad 40 tyś zł) czy na goszczenie delegacji z Biblis to znaczy, że gminna kasa posiada jednak rezerwy. Przerzucanie odpowiedzialności na budżet GOKIS-u nic nie wnosi, bo wiadomo, że i tak wszystkie wydatki są ujęte w ogólnym budżecie miasta i gminy.
Ja wraz z portalem katywroclawskie.com niejako wzięliśmy ten obiekt pod "patronat" i mogę obiecać, że dopóki nie zostanie otwarty będziemy o nim informować. Naprawdę zadziwiające jest, że można oddać przedszkole wraz z wyposażeniem w ustalonym terminie, a nie można otworzyć szatni, które przecież także mają służyć młodzieży. Czy tak ma wyglądać wspieranie sportu przez samorząd?
Warto także dodać, że stary, zniszczony budynek klubowy, który obecnie jest używany źle świadczy o całym naszym mieście. Praktycznie, co tydzień goszczą w nim piłkarze z takich miast jak Oława, Wrocław, Trzebnica, Głogów, Żary, Świebodzin czy Wałbrzych. Opinia o kąteckich warunkach dla sportowców nie jest po takich wizytach pozytywna. Można jedynie apelować do samorządu, aby tą patową sytuację jak najszybciej rozwiązał.

Informacje w skrócie
  • Nowy lokal gastronomiczny na rogu ulicy 1-Maja i Drzymały w Kątach Wrocławskich zaprasza na Knysze, Zapiekanki, frytki bądź Gyrosa.
  • Od pierwszego września przy ulicy Drzymały w Kątach Wrocławskich działa nowoczesne przedszkole.
  • W budynku OSIR-u przy ulicy Zwycięstwa 23 w Kątach Wrocławskich trwa wymiana okien.
  • 25.09 w godzinach 14-18 odbędzie się Piknik Artystyczny w Smolcu.
    Więcej na smolec.pl


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(18)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

Jak by był dozór to by tych dzrżewek nie posadzili tam gdzie im pasowało,a jeżeli posadzili więc odgórnie się na to zgodzili.To,że jest wymiana okien w OSIR-_e to bardzo dobrze,a czy starczyło pieniędzy żeby ją pomalować(na zewnątrz)?Co do szatni to już nie chcę komęntowć ,wstyd i hańba!

2010-09-10 | 09:49:46 |  cv

a może chodnik będzie po prawej stronie drzewek (patrząc w kierunku PKP)...bezpieczniej dla przechodniów. Może wystarczy dopytać w gminie.
apropos szatni i motobi:
gmina nie może większości środków wydawać na piłkę nożną.(ale niech doposaży szatnie)
Popieram jakiś zrównoważony podział środków na różne dyscypliny....

2010-09-10 | 12:06:51 |  lludy

a co to znaczy zrownowazony?

tyle samo na kazda dziedzine sportu?!?

akurat na pilke nozna bedzie zawsze szlo wiecej bo jest to o wiele bardziej popularna dyscyplina niz inne

mozna spekulowac ile komu dac ale tutaj motobi akurat nie tylko szkoli mlodziez ale tez gra najwyzej i w pierwszej druzynie gra mlodziez wyszkolona w klubie mieszkajaca w gminie i okolicach wiec robia dla tej dyscypliny akurat najwiecej a sa tez kluby ktore dostaja nowe boiska i szatnie a szkolenie mlodziezy traktuja po macoszemu na od#@!%

szacunek dla ryby z sadowickiej a klasy ze sie wzial za szkolenie mlodziezy!!! to nalezy promowac a nie dawac za duzo tym co tylko sciagaja zawodnikow z zewnatrz a szkolenia mlodziezy maja dla picu!

fajnie by bylo gdyby poza pilka nozna popularna byla tez koszykowka w katach bo dwie mocne ekipy w miescie przynioslyby nie tylko wiecej chetnych do sportu ale tez gmina bylaby bardziej znana i atrakcyjna!

2010-09-10 | 14:17:59 |  kibic sportowy z gminy

zarządzanie gminą - niby brak kasy na doposażenie szatni a po cichutku rozpoczęta budowa szatni i UWAGA!!!!! w Cesarzowicach!!!!!!!!! ach przepraszam to pewnie będzie świetlica wiejska tak jak w Sadowicach

2010-09-10 | 18:55:04 |  poinformowany

po co drugi chodnik? przecież po drugiej stronie ulicy jest na całej długości.
w ogóle ten artykuł to taki o d*** rozbić! napisany, żeby coś było. jak pisać, to o czymś konkretnym, bo szkoda czasu na czytanie takich rzeczy...

2010-09-10 | 22:36:49 |  Edi

edi to jakiś przy#@!%as

2010-09-12 | 21:56:06 |  xp

Czego bys chciał chłopie strzelanin, wojen gangów, gwałtów w Kątach?

2010-09-12 | 23:28:06 |  Do Ediego

DGO!!! Rewelacyjny pomysł!!!
Co do drzewek to jakie to ma znaczenie które gdzie rosną?!
Jak będę szukał ulicy to po znakach a nie roślinności.
Z tą Bystrzycą to nie głupi pomysł, byłem wczoraj w parku i poziom wody jest całkiem spory. Park również dosyć mocno podlany;) ale widoki jakie piękne.
KIS Kolejna Instytucja Stworzona do prania i wyciągania kasy.

2010-09-13 | 07:32:11 |  Sqvar

Skończmy z tym wyposażeniem szatni słyszałem i to nie raz jak Białek obiecywał że jak gmina wybuduje szatnie to on wyposażenie bieże na siebie kontener w Chinach już czekał miały być sauzny i inne bajery i co jest nic jak zwykle dużo gadania czy to prawda że za projekt który obiecał też nie zapłacił?No to po co obiecuje i radnych robi w balona

2010-09-13 | 12:52:22 |  lepiej poinformony

Oho, kolejny mądry :-)

Dla Ciebie PAN Białek, to po pierwsze, po drugie nie pitol głupot, chyba że jesteś w stanie bronić swoich śmiesznych tez, wtedy podpisz się z imienia i z nazwiska.

Żeby się ośmieszyć bardziej dopisz, że klub popierał obecne rozwiązanie kwestii ogrzewania :-)

2010-09-13 | 18:30:57 |  exec


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3661 | komentarzy: 18
dodał: Kamil Skrzypek | 2010-09-09 | 18:55:20
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2010-09-18  godz. 14:59:56
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary