strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Piknik Artystyczny - podsumowanie ZDJĘCIA!! ZMIANY
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Piknik Artystyczny - podsumowanie ZDJĘCIA!! ZMIANY
2010-09-27 | 17:01:21


- R E K L A M A -

Towarzystwo Przyjaciół Smolca w dn. 25.09.2010 zorganizowało charytatywny Piknik Artystyczny, który odbył się na terenie i przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu. Celem Pikniku było zgromadzenie środków na budowę ogólnodostępnego placu zabaw w Smolcu oraz promocja lokalnych artystów. W trakcie Pikniku miały miejsce: wystawa prac twórców ze Smolca i okolicznych miejscowości (malarzy, rzeźbiarzy, ilustratorów i rękodzielników - postacie naszych przemiłych gości przedstawimy bliżej na stronie TPS: www.tps-smolec.pl), warsztaty plastyczne, loteria fantowa i inne atrakcje.
Piknik był adresowany do całej społeczności Smolca i każdy mógł na nim znaleźć coś dla siebie, choć szczególnie zadbaliśmy o to, by zapewnić doskonałą zabawę dzieciom i młodzieży. Oprócz możliwości uczestniczenia w warsztatach, które były ważną częścią pikniku - dzieci wykonały przeszło 100 prac plastycznych: malując na szkle, deskach i płóciennych torbach, tworząc biżuterię  i dzieła z gliny oraz wspólnie malując ogromny obraz i instalacje z kartonów - mieliśmy okazję zakosztować atmosfery średniowiecznego życia w wiosce Bractwa Rycerskiego Raubritter, gdzie można było postrzelać z łuku, wziąć udział w biegu plebejskim i przyglądać się pojedynkom rycerskim. Podziwialiśmy również umiejętności jeźdźców związanych z miejscową stadniną, którzy w kowbojskich strojach zainscenizowali napad na bank. Smakosze mogli skosztować przepysznej grochówki, upichconej przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smolca, i ciast pań z Koła Gospodyń Wiejskich.
Kulminacyjnym punktem imprezy była aukcja charytatywna "Marzymy o placu zabaw", na której można było nabyć m.in. prace lokalnych artystów i przedmioty przekazane w darze specjalnie na tę okazję przez osoby publiczne, np. firmowy zestaw Wicepremiera Waldemara Pawlaka: pióro i długopis w eleganckim etui, rękawice podpisane przez Mistrzynię Świata w kick-boxingu, Iwonę Guzowską czy opatrzone autografami dzieła znanych pisarzy i muzyków. W ramach aukcji, loterii fantowej i kwesty zebraliśmy blisko 5000 zł. Fundusze te zostaną w całości przeznaczone na budowę placu zabaw usytuowanego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu, ul. Kościelna. Szczegółowe informacje zostaną udostępnione na stronie internetowej stowarzyszenia: www.tps-smolec.pl.
Sukces Pikniku Artystycznego utwierdza nas w przekonaniu, że tę imprezę należy wpisać na stałe do kalendarza smoleckich wydarzeń - a więc do zobaczenia za rok!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które służyły pomocą w organizacji imprezy oraz hojnie wsparły cel zbiórki.

W imieniu Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Smolca
Olga Baszczak


Tekst, który wcześniej ukazał się w tym miejscu był podpisany imieniem i nazwiskiem sołtysa Smolca - Hieronima Kurysia. Jednak nie on był autorem, dlatego też tekst został zmieniony, podpisany imieniem i nazwiskiem autorki - Olgi Baszczak.
Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(0)

   Nie ma komentarzy do tej wiadomości. Ty możesz być pierwszy !


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2134 | komentarzy: 0
dodał: Maciej Klag | 2010-09-27 | 17:01:21
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2010-09-28  godz. 17:15:40
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2010-09-28  godz. 17:14:45
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2010-09-28  godz. 17:13:27
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary