strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  WYBORY 2010 - Przedwyborcze scenariusze
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
WYBORY 2010 - Przedwyborcze scenariusze
2010-11-18 | 16:07:09


- R E K L A M A -

1.Głosowanie na podstawie zaświadczeń poza miejscem zameldowania

Nie pisaliśmy o tym wcześniej z uwagi na jeden fakt – w przypadku gmin powyżej 20.000 mieszkańców głosuje się na listy partii politycznych i tam głosowanie w innym miejscu niż adres zameldowania nie wpływa w sposób znaczny na wynik wyborów – w przypadku takich gmin jak nasza takie roszady wydają się być zupełnie bez sensu – to my powinniśmy wybrać naszych kandydatów, a nie obcy dla tej gminy ludzie.

Problemem jest również to, że zgodę na takie głosowanie wyraża obecny burmistrz, który jednocześnie jest jedynym kandydatem na ten urząd i dodatkowo wspiera grupę radnych z KWW KONTYNUACJA – po naszym mieście już krążą plotki, że burmistrz ściąga cała rodzinę i znajomych do głosowania na rzecz radnych i jego samego w najbliższych wyborach(szczególnie do rodzinnego Krzeptowa, gdzie wybierany jest Proskin Józef 5- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KONTYNUACJA”) – sprawę zweryfikujemy po niedzieli – wtedy będzie jasne, ile osób dopisało się do spisu wyborców w naszej gminie i jaki to mogło mieć wpływ na wybory i frekwencję (zakładam, że każdy dopisany wyborca zagłosuje w wyborach, bo skoro zadał sobie tyle trudu, żeby przedstawiać zaświadczenie itd. , to powinien pójść głosować).

Każdy z nas wyobraża sobie scenariusz, w którym ktoś w dniu 20-21 listopada zrobi wesele, czy inną imprezę – przyjedzie 100 osób spoza gminy i wszyscy będą mieć zaświadczenie i zagłosują na wskazaną osobę – w takich małych okręgach, jak nasze to może przesądzić o „być lub nie być” każdego z kandydatów, a chyba nie o to chodzi ?

2.KWW KONTYNUACJA i logika wyborcza

Każdy z wyborców powinien wiedzieć, że w/w komitet to nic innego jak dotychczasowi radni skupieni wokół burmistrza(jedyny wyjątek to okręg nr 12 – szczegóły niżej), którzy „w zgodzie i harmonii chcą kontynuować dobre rządzenie w gminie”(takie hasło przyświecało im 4 lata temu?) – tylko, czy na pewno?

Burmistrz nie przewidział sytuacji, w której to wyborcy opowiedzą się na TAK albo na NIE w wyborze jego osoby – jakkolwiek pan Antoni Kopeć ma plan B – teoretycznie przecież zawsze nowo wybrana rada może go wybrać – jest to oczywiście niehonorowe wyjście (bo skoro mieszkańcy mówią nie, to rada powie „tak”), ale kto na to będzie zwracał uwagę?

Jedno jest pewne – jeżeli burmistrz otrzyma od wyborców zaufanie w tak skonstruowanym głosowaniu to jego mandat będzie niepodważalny i niedyskutowalny – w przeciwnym wypadku czas pokaże...

Logika głosowania nakazuje wyborcom, aby głosując na TAK dla burmistrza głosowali również na „jego ludzi” czyli na radnych z KWW KONTYNUACJA – analogicznie dla wyborców, którzy są na NIE, nie powinni oni głosować na radnych z w/w ugrupowania, ponieważ to oni stanowią plan B burmistrza na wypadek porażki wyborczej – 8 radnych KWW KONTYNUACJA , przy założeniu, że każdy z nich będzie 100% lojalny w tajnym głosowaniu, to gwarancja jego świetlanej przyszłości dotychczasowego burmistrza.

Pewne głosy – 3 radnych bo są jedynymi kandydatami:
Okręg nr 1 (1 mandat) - Kuriata Jerzy
Okręg nr 5 (1 mandat) - Terlecki Janusz
Okręg nr 8 (1 mandat) Drożdż Danuta


Zatem brakuje jeszcze pięciu, aby mieć pewność...

W Okręg nr 12, czyli w „Rynku” burmistrz wystawia najciekawszego kandydata – plotki głoszą że to kandydat burmistrza na fotel szefa nowej rady – mowa o Panu Andrzeju Plechociu – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby za pieniądze w/w komitetu kandydat nie wydrukowałby ulotki, która w sposób jasny pokazuje, że chyba kandydat z dotychczasowych rządów jest niezadowolony! - ciekawszym jest fakt, że to jedyny kandydat KONTYNUACJI, który jest nowym kandydatem i nie jest dotychczasowym radnym – oczywistym jest, że zastępuje on byłego szefa rady, czyli pana Adama Klimczaka, który w tym roku zrezygnował ze startu do rady miasta.

Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie – zapraszam do dyskusji.

Informuję równocześnie, że o północy w z piątku na sobotę do niedzieli do 20.00 (lub innego terminu zakończenia ciszy wyborczej) komentowanie artykułów na naszej stronie zostanie prewencyjnie zablokowane.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia i zachęcamy wszystkich wyborców do udziału w wyborach – pogoda zapowiada się dobrze, więc szanowni mieszkańcy – idźmy - wybierajmy – decydujmy!

Szybkie linki: lista kandydatów , materiały wyborcze kandydatów - DYSKUSJA


Piotr Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(10)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

wybierzmy NOWYCH radnych miasta i powiatu! wybierzmy MŁODYCH! powiedzmy NIE dla burmistrza! amen

2010-11-18 | 17:04:28 |  Skiba

tak trzeba zrobić!niech będzie....

2010-11-19 | 09:24:05 |  qw

Brawo Piotr ,
komentarz nic dodac nic ująć. Jeżeli to okaże się prawdą to niech ktoś mi powie , że Pan Burmistrz i Jego Kontynuacja działa uczciwie. To poprostu jest jawne oszukiwanie naszego społeczeństwa.
A ten "wściekły" kandydat na przewodniczącego to faktycznie jakieś totalne nieporozumienie. Ciekawy jestem kto go oszukał i zrobił w konia - swoi ?.
Na ten czas ,

2010-11-19 | 10:15:11 |  Rudy

To co wypisujesz to totalna bzdura bo ja słyszałem że przewodniczącą chce być twoja mama

2010-11-19 | 12:26:51 |  ar

Moja mama nigdy nie miała takich aspiracji i dalej nie ma - po drugie nie startuje z komitetu KWW Konntynuacja a raczej jest pewny że jeżeli wygraja to ktoś z tej formacji bedzie szefem rady - tak było do tej pory... Fakt że rezygnacja pana Adama Klimczaka (był szefem rady 2 razy z rzędu) musi wyłonić innego przewodniczącego

2010-11-19 | 12:34:03 |  Piotr Klag

Tak się składa, że przy każdym komentarzu pokazywane jest ID komputera z którego został wysłany komentarz. Dziwnym trafem ID Rudego i Pana Sawomira Hryniewicya jest identzcyne. Nie chcial bym aby ktos taki reprezentowal mnie jako mieszkanca Katow Wroclawskich. Jezeli Pan cos takiego zdeczdowal sie napisac powinien Pan miec cywilna odwage podpisac sie SWOIM imieniem i nazwiskiem

2010-11-19 | 13:06:12 |  Wyborca z okregu nr 12

Przypominam - IP komputera nie MUSI byc fizycznym adresem komputera a całej sieci(bramy dostawcy internetu) więc istnieje mozliwość, że kilku różnych użytkowników może korzystac z usług jednego takiego dostawcy - co do podpisywania sie z imienia i nazwiska POPIERAM! ;-)

2010-11-19 | 13:15:34 |  Piotr Klag

Jakoś trudno uwieżyć mi w taki zbieg okoliczności. Ja napewno mam mniejszy dylemat dla mnie jest już wyeliminowany.

2010-11-19 | 13:32:12 |  Wyborca z okręgu nr 12

Szanowny wyborco z okręgu 12 ,
Mam nadzieję , że Piotr wytłumaczył Ci sprawę ID komputera. Jak do tej pory zawsze swój komentarz podpisywałem swoim imieniem i nazwiskiem ( w przeciwieństwie do Ciebie/Pana ). Ponadto w mojej firmie pracuje kilka komputerów ze stałym łączem internetowym , zatem nie wykluczone , że ktoś mógł skorzystać z sieci.Cóż być może i moim pracownikom udziela się "walka wyborcza".
Zatem jeżeli jesteś człowiekiem honoru oczekuję przeprosin. Pozdrawiam ,

2010-11-19 | 14:12:03 |  Sławomir Hryniewicz

Tendencyjny artykuł i prymitywna prowokacja w moim odczuciu. Nie wspominam już o mnóstwie nieścisłości których dopuścił się autor.
Pozdrawiam i życzę Panu Piotrowi więcej umiaru w dalszej "dziennikarskiej" karierze.

2010-11-19 | 21:45:01 |  Piotr


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2409 | komentarzy: 10
dodał: Piotr Klag | 2010-11-18 | 16:07:09
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary