strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
poniedziałek , 19 sierpnia 2019 
imieniny:  Juliana, Bolesława 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Przedsiębiorcza gmina
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
941 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Przedsiębiorcza gmina
2010-12-04 | 09:47:46


- R E K L A M A -

Prezentujemy dwa przykłady na to, że przedsiębiorczość w gminie Kąty Wrocławskie ma się dobrze.

Rolnicza developerka

Spółdzielnia Kółek Rolniczych z Kątów Wrocławskich nie narzeka na nieopłacalną produkcję - świetnie zarabia na ziemi, na słomie i na budowie domów.
Jednego z nowych osiedli w Kątach Wrocławskich nie budowała firma deweloperska ale Spółdzielnia Kółek Rolniczych. Państwo Chłodzińscy od dawna szukali nowego domu, ale poprzedni deweloper okazał się niesłowny. Spróbowali raz jeszcze i wybrali rolników. Nie żałują.

Spółdzielnia Kółek Rolniczych buduje dalej. Jak liczymy, zostanie nam po spłaceniu kredytu 6 mieszkań i jeden pawilon - to nasz czysty zysk. Kółko Rolnicze nie marnuje nawet źdźbła słomy, bo i ona przynosi zyski. Przerabiana jest na paliwo dla elektrociepłowni. Słoma zbyt mokra na palety także się przyda. Prezes SKR już szuka wspólników do postawienia biogazowni, która przerobi ją na energię i żywą gotówkę.

Z kraju tulipanów

Holendrzy uchodzą za najlepszych rolników na świecie. A połączenie holenderskich metod uprawy i polskiej ziemi daje zdumiewające rezultaty. Od 15 lat w Sadkowie pod Wrocławiem gospodaruje trzech Holendrów, którym we własnym kraju było po prostu za ciasno.
W Sadkowie trwa szczyt jesiennych prac rolnych. Warunki są ekstremalne. Maszyny toną w błocie, ale warzywa dotrą do klientów przebrane, wymyte i starannie zapakowane. To kosztuje, ale taką marchew, cebule czy ziemniaki sprzedaje się lepiej.

Holendrzy wolą sprzedawać warzywa w Polsce niż we własnym kraju na uregulowanym rynku, zdominowanym przez handlowe sieci. Trzej przyjaciele z Holandii przez rok szukali ziemi dla siebie. Obejrzeli 150 PGR-ów zanim w 1995 trafili do Sadkowa i tam wydzierżawili grunt. Znacznie więcej czasu zabrało im zdobycie zaufania miejscowych, ale udało się.

Holenderskie gospodarstwo jest spore - 1200 hektarów, 9 magazynów i chłodnia. Zatrudnia 70 osób - tyle, co średnia fabryka. Właściciele pracują dokładnie tak samo, jak i robotnicy. W planach jest nowa przechowalnia na cebule. Holenderskich gospodarstw, podobnych do tego z Sadkowa, jest kilkanaście na Dolnym Śląsku.

Materiały: Jadwiga Jarzębowicz TVP Wrocław


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(0)

   Nie ma komentarzy do tej wiadomości. Ty możesz być pierwszy !


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2560 | komentarzy: 0
dodał: Kamil Skrzypek | 2010-12-04 | 09:47:46
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary