strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
niedziela , 16 czerwca 2019 
imieniny:  Aliny, Justyny 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Co z drogami....ZDJĘCIA!!!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1416
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Co z drogami....ZDJĘCIA!!!
2010-12-06 | 08:10:37


- R E K L A M A -

Od pierwszych śniegów minął tydzień. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na drogach w Kątach Wrocławskich. Wnioski są złe, żeby nie powiedzieć zatrważające. Główna arteria komunikacyjna miasta, czyli ulice Wrocławska i 1-go Maja są pokryte warstwą zlodowaciałego śniegu z koleinami dodatkowo utrudniającymi jazdę. Aby w miarę bezpiecznie poruszać się po tych drogach trzeb jechać w tempie 30 kilometrów na godzinę. Sytuacja na drogach pobocznych jest jeszcze gorsza. Zalega tam śnieg z koleinami wyrobionymi przez koła samochodów. Najbardziej niebezpiecznie jest jednak na ulicy Popiełuszki w kierunku autostrady A-4. Tam lód powoduje, że auta staczają się w dół. Sytuacja na drogach w gminie wygląda podobnie.
Sprawdziliśmy również jak wyglądają chodniki i przystanki autobusowe. Komentarz jest zbędny, odsyłam do zdjęć.
W tej sytuacji chyba musimy czekać na odwilż…

Prosimy o podsyłanie zdjęć obrazujących sytuację na drogach. Zamieścimy je w tym artykule.



Okolice Rynku




Rynek




Rynek




Ulica Wrocławwska




Przystanek autobusowy




Schody przy przystanku autousowym


Maciej Klag  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(8)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

to jest to polskie badziewie,niech sobie nogi łamią ,samochody slalomem jeżdzą itd.Witojcie gospodarzu!

2010-12-06 | 10:22:55 |  qw

Jak się ma zimowe opony i choć minimalnie panuje nad samochodem to można od Sośnicy do Pełcznicy przejechać 50 km/h i nie ma z tym problemów. Problemem są kapelusznicy wlokący się 30. Gdzie tam się można ześlizgnąć na Popiełuszki? Wczoraj nic takiego nie występowało. Gdzie te koleiny na głównych ulicach?

2010-12-06 | 17:53:50 |  P

Taaa i wystartował konkurs "Kto szybciej dojedzie do Sośnicy", a walczymy o miano "Najlepszego choć nie zawsze Najmądrzejszego Kierowcy 2010". Pan/Pani P nie zrozumiał/a tematu i dostaje banie za komentarz;). Temat brzmi:"Co z drogami" a nie gdzie są koleiny i jaką prędkością można dojechać do Sośnicy. Fakt ,że przetarg na odśnieżanie wystartował pod koniec listopada dobitnie świadczy jacy ludzie pracują w urzędzie. No ale przecież były ważniejsze sprawy na głowie niż zadbanie by miasto i gmina były na czas odśnieżone. Na pocieszenie dodam że w gminie Mietków rządzi także "kontynuacja" bo śniegu mają równie dużo co my.pzdr

2010-12-07 | 06:43:47 |  Sqvar

Jeżeli chce się dyskutować na temat "co z drogami" to trzeba zacząć od prawdziwych informacji. Jeżeli dyskusja ma wystartować od bzdurnego artykułu to cała dyskusja jest OKDR.
Chcesz wiedzieć "co z drogami"? No to Ci odpowiedziałem: z drogami jest to, że jeżeli nie trafi się na kapelusznika z gaciami pełnymi strachu przed śniegiem, to można całe Kąty przejechać bezpiecznie i bez trudu z normalną prędkością terenu zabudowanego.

2010-12-07 | 20:37:31 |  P

Prawdziwe informacje to ja widzę codziennie jadąc autem. Wiem że można przejechać pytanie tylko w jakich warunkach. W wychodku też się możesz załatwić;] a jednak wolałbyś(jak sądzę) toaletę z prawdziwego zdarzenia. Wstyd żeby w rynku do tej pory zalegały sterty śniegu a w tej chwili to już morze błota. Powiesz pewnie że da rady przejść, a i owszem tylko poco z wodą w butach. Wydaje mi się że stać naszą gminę na to żeby takie obrazki nie pojawiały się co roku. Co do kapeluszników to cóż...nie wszyscy są tak wytrawnymi kierowcami jak Ty,a osobiście wole żeby kapelusznik miał gacie pełne strachu niż pusty ale pewny siebie łeb i przeświadczenie o swojej zaje....ości.Pzdr

2010-12-08 | 11:30:55 |  Sqvar

Jeszcze zanim śnieg spadł drogowcy mówili że są przygotowani i czekają, a jak już śnieg spadł to byli zaskoczenia (jak co roku).
Pytanie dlaczego ul Nowowiejską ani razu nie przejechał pług?! Dlaczego odcinek do autostrady wyglądał tak, że codziennie jakiś TIR blokował przejazd na śliskiej nawierzchni?! Ciekawe czy u Pana Burmistrza na osiedlu drogi były odśnieżone?! Nie ma to jak "nowa" władza...

2010-12-08 | 22:28:13 |  mieszkaniec

A co robią te samochody na zakazie zatrzymywania co robi Policja ten maluch na Barlickiego nie ruszył się od początku zimy takie zdjęcia tu powinny być tot brak wyobrażni no jak ma przejechać pług

2010-12-09 | 05:43:59 |  ar

hEj ar ! Znaki interpunkcyjne! hehhehehehe... lubię taką bezładną kakofonie bez logiki... np: "zatrzymywania co robi policja ten maluch"
pzdr :)

2010-12-10 | 22:42:20 |  krisss


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2158 | komentarzy: 8
dodał: Maciej Klag | 2010-12-06 | 08:10:37
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!