strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
poniedziałek , 19 sierpnia 2019 
imieniny:  Juliana, Bolesława 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Nasze sondy
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
941 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Nasze sondy
2011-01-18 | 19:05:36


- R E K L A M A -

Zakończyliśmy możliwość oddawania głosów na "Symbol Kątów Wrocławskich". Czytelnicy mogą oddawać już swoje głosy w nowym plebiscycie. Przypomnę, że tylko portal katywroclawskie.com daje tak szerokie możliwości wypowiadania się mieszkańcom gminy, poprzez system sond i komentarzy.

Symbol Kątów Wrocławskich

Wedle 575 Internautów tym mianem powinniśmy określić Ratusz, głosowało za tym 149 osób. Kolejne miejsce niespodziewanie zajęła nowa Hala Widowiskowo-Sportowa w Kątach Wrocławskich z sumą 142 głosów. Następnie Kościół pod wezwaniem Świętego Piotra i Pawła 82 głosy, Wieża Ratuszowa 92 głosy, Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy 62 głosy, Wieża Ciśnień 46 głosów.

Kąteckie inwestycje

Uruchomiona została nowa sonda "Która z kąteckich inwestycji powinna być dla Samorządu priorytetowa?"

 1. Obwodnica Kątów Wrocławskich
  O tej drodze marzą pokolenia mieszkańców. Wraz jednak z rozwojem miasta brak obwodnicy jest coraz bardziej odczuwalny. Korki na skrzyżowaniu ulicy 1-go maja i Popiełuszki maja nie rzadko nawet kilkaset metrów długości. Ruch tranzytowy szczególnie doskwiera mieszkańcom ulicy 1-go maja, dziennie pod ich domami przejeżdża kilka tysięcy aut i kilkaset tirów. Remont ulicy Spółdzielczej tylko częściowo odciąży tą cześć miasta. Bez obwodnicy się nie obejdzie.
  Szacunkowy koszt inwestycji:– kilkanaście milionów zł.
 2. Budowa kanalizacji rynku
  Samorząd tak dużo buduje kanalizacji, że ciężko sobie wyobrazić miejsca gdzie jej jeszcze nie ma. Tym bardziej w Kątach Wrocławskich. Do podłączenia został rynek, najcenniejszy zabytek miasta.
  Szacunkowy koszt inwestycji: –kilka milionów złotych.
 3. Budowa basenu
  Temat basenu powraca jak bumerang od kilku lat. Początkowo miał powstać w miejscu nieopodal Osiedla Wiedeńskiego. Nowa lokalizacja to teren od cmentarza komunalnego w stronę zakładu Araj. Podobno nowi radni są entuzjastycznie nastawieni do tej inwestycji. Czy jednak jest sens budować basen, kiedy w gminie nie ma żadnego pełnowymierowego boiska ze sztuczną nawierzchnią? I kluby z gminy Kąty Wrocławskie nie mogą grać spotkań sparingowych u siebie. Ba muszą płacić za wynajem takich boisk w Siechnicach czy Wrocławiu. A przecież można było by zbudować takie boisko i na nim zarabiać oraz promować gminę, gdyż w każdej relacji z meczu jest podane miejsce, gdzie się odbył.
  Basen z kolei jest drogi w utrzymaniu i ciężko go będzie efektywnie wykorzystać. Warto dodać, że już nowa hala sportowo-widowiskowa solidnie obciąża budżet samorządu. Nakłady na sport można także wykorzystać na realizacje projektu "Liga Szkół" (ligowe rozgrywki dla młodzieży ze szkół podstawowych), który kilka miesięcy temu przedstawiałem na łamach katywroclawskie.com.
  To nie o to chodzi, że samorząd mało przeznacza środków na sport. Tylko, że przeznacza je w myśl zasady "Chybił trafił" bez szerokiej koncepcji. Jak inaczej wytłumaczyć inwestycje w 5 mini boisk koło Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wr. Kiedy wykorzystywane są zaledwie dwa (!) A reszta przypomina ładną atrapę. Czy stać nas więc na kolejną nietrafioną inwestycje?
  Najpierw boiska, szatnie dla klubów potem basen. Takie jest moje zdanie Kąty Wrocławskie-Dolina Sportu i Rekreacji czy Dolina Kanalizacji?
  Szacunkowy koszt inwestycji:– kilka milionów złotych.
 4. Budowa żłobka
  Kolejna z inwestycji oświatowych. Wyremontowano szkoły, wybudowano przedszkole teraz czas na żłobek mówią rodzice. Trudno wyobrazić sobie rozwijające się miasto bez tego typu placówki.
  W 40 tysięcznym Chrzanowie (Małopolska) wyliczono, że koszt utrzymania takiego żłobka to 700 tyś zł rocznie. Średnio utrzymanie jednego dziecka kosztuje przeszło 1.100 zł miesięcznie. Rodzice płacą tylko 220 zł. Resztę pokrywa gmina.
  Samodzielne wynajęcie opiekunki to także spory wydatek. Opiekunki liczą sobie średnio 6 zł za godzinę. Przy ośmiogodzinnym dniu pracy opieka kosztuje 48 zł. Miesięcznie daje to kwotę około 1.000 zł. Nie wszystkich na to stać.
  Szacunkowy koszt inwestycji: – 1-2 miliony złotych.


W części SPORT z kolei można oddawać głosy w plebiscycie na "Najlepszego piłkarza jesieni w gminie Kąty Wrocławskie".


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(5)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

żłobek potrzebny ale nie kosztuje to 1do 2 mln zł lecz co najmniej 5

2011-01-19 | 11:06:27 |  .

obwodnica!!!

2011-01-19 | 13:28:33 |  m

Po co żłobek budować skoro zaraz się rozwali albo trzeba bedzie ciagle go remontowac tak ja przedszkole ktore zaraz sie rozwali po tym w jakim tempie bylo budowane i w jakich warunkach

2011-01-19 | 13:31:05 |  xx

wybierajmy cieniasa sezonu, myślę że to ciekawsza sonda

2011-01-20 | 17:33:20 |  zolo

Kamil, dla Ciebie liczy się tylko sport, bo nie masz pojęcia o życiu i potrzebach rodzin i ludzi pracujących. Tylko sport, sport i jeszcze raz sport na pierwszym miejscu. To jest dodatek, a nie pierwsza potrzeba. Przejrzyj wreszcie na oczy.

2011-02-28 | 08:43:10 |  mieszkaniec


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2637 | komentarzy: 5
dodał: Kamil Skrzypek | 2011-01-18 | 19:05:36
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2011-01-21  godz. 10:29:13
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary