strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
poniedziałek , 19 sierpnia 2019 
imieniny:  Juliana, Bolesława 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Zapisy do przedszkola
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
941 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Zapisy do przedszkola
2011-03-02 | 18:44:19


- R E K L A M A -

Rodzice z Kątów Wrocławskich stali kilkanaście godzin, by zapisać dziecko do przedszkola. Takich przypadków w regionie wkrótce będzie więcej. A wszystko z powodu reformy edukacji, która sprawia, że do szkół od przyszłego roku pójdą 6-letnie dzieci. Jednocześnie do przedszkolnych zerówek trafi dwa razy więcej dzieci niż do tej pory. Dla młodszych może zabraknąć miejsc.

Stali dzień i noc, aż zastał ich świt. Rodzice musieli wykazać się ogromną wytrwałością, by zapisać dziecko do przedszkola. W kolejkowej sztafecie stały całe rodziny. Niektórym w nocnym czuwaniu przydało się doświadczenie zawodowe. Trochę stróżuję w różnych zakładach, więc ludzie narzekają, że jest to trochę nie fair - mówi Konstanty Kulikowski, mieszkaniec Kątów Wrocławskich.

Spokój udało się utrzymać tylko dzięki niezawodnej liście kolejkowej. Jako drugi do sekretariatu przedszkola wszedł pan Bartłomiej Płuska. Wysoką pozycję zawdzięcza temu, że czekanie rozpoczął dzień wcześniej o godzinie 16:00. Pewien nie jestem, ale mam nadzieję. Tak jak powiedziała pani dyrektor, wszystko się może zdarzyć i ci co czekali, wcale nie muszą się dostać - mówi.

Brane są pod uwagę także dodatkowe punkty rekrutacyjne, które przyznawane są m.in. dzieciom samotnych lub niepełnosprawnych rodziców. Takie ograniczenia w liczbie wolnych miejsc w przedszkolach to efekt reformy edukacji. W tym roku od września musimy przyjąć dwie grupy do klas zerowych. Do tej pory były to dzieci tylko sześcioletnie, a w tym roku będą zarówno pięcio- jak i sześcioletnie - powiedziała Alicja Nawrocka, dyrektorka przedszkola w Kątach Wrocławskich.

Dopiero po przyjęciu tych dzieci, które mają obowiązek chodzenia do zerówki okaże się, dla ilu młodszych maluchów znajdzie się miejsce. Po prostu należało wydać rozporządzenie, aby połowa dzieci sześcioletnich już w tym roku poszła do szkoły - mówi Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich.

Na takie rozwiązanie jest już za późno, a sytuację można było przewidzieć - dowiedzieliśmy się w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. O reformie wiadomo od blisko 3 lat. Niewątpliwie nie jest to łatwa sytuacja, ale jeżeli ma się na myśli dobro dzieci, to jest to do zorganizowania - powiedziała Janina Jakubowska z kuratorium.

Za rok fala dzisiejszych zerówkowiczów dotrze do szkół podstawowych.

Kacper Cecota, www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/rozmaitosci/zapisy-do-przedszkola


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(2)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

w budynkach Szkoły Podstawowej nr 1 mieści się tylko szkoła podstawowa, kiedyś było 8x4 klasy, teraz nie wiem ile ale tylko do klasy 6 a potem uczniowie przechodzą do gimnazjum, można było właśnie w tej szkole umieścić zerówki i wtedy dla wszystkich starczyłoby miejsca w przedszkolu

2011-03-08 | 08:14:56 |  anna

to tylko u nas tak się dzieje!co za dziadostwo!

2011-03-23 | 13:33:41 |  jk


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3324 | komentarzy: 2
dodał: Kamil Skrzypek | 2011-03-02 | 18:44:19
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary