strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Skandal wyborczy w Smolcu!!!!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja




Skandal wyborczy w Smolcu!!!!
2011-03-08 | 07:50:47


- R E K L A M A -

Skandalem można nazwać sytuację jaka ma miejsce w wyborach do Rady Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w okręgu Smoleckim (okręg numer 7).
Po wyborach samorządowych 2010 roku miejsca w radzie wywalczyli Sebastian Kotlarz i Mieczysław Kowalczyk. Po wyborach Pani Katarzyna Łapińska-Szymańska złożyła w Sądzie Okręgowym protest wyborczy, gdyż jak pisze ”miała sygnały o nieprawidłowościach w liczeniu głosów”. Postanowieniem sądu z dnia 10 stycznia 2011, po przesłuchaniu Pani Łapińskiej-Szymańskiej, Pana Kowalczyka i innych osób unieważniono wybór Pana Kowalczyka na Radnego.
W uzasadnieniu sąd podał, iż dwukrotnie przeliczył karty do głosowania w obecności Komisarza Wyborczego. Na Panią Łapińską-Szymańską oddano 427 głosów a nie jak wynikało z protokołu 407 a na Pana Kowalczyka 412, a nie 413 jak wynikało z protokołu. Całość postanowienia sądu dostępna jest w internetowym archiwum Sądu Okręgowego pod sygnaturą Ns476/10.
Sprawa jest jeszcze w toku bo Pan Kowalczyk złożył apelację od wyroku.
Jeśli sąd drugiej instancji podtrzyma wyrok Pan Kowalczyk będzie usunięty z Rady (jest jej wice przewodniczącym!) a jego miejsce zajmie Pani Katarzyna Łapińska-Szymańska. W tej sprawie nasuwają się pytania co w związku ze sprawą będzie z członkami komisji w Smolcu. Czy to pomyłka komisji czy oszustwo? Czy były naciski na komisję?
Będziemy na bieżąco informować o sprawie.


Maciej Klag  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(5)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Panie Macieju, jak piszemy to czytajmy, radny Kowalczyk ma inaczej na imię

2011-03-08 | 19:41:11 |  xp

Przepraszam za pomyłkę w imieniu Pana Kowalczyka.

2011-03-09 | 12:58:40 |  Maciej Klag

I tak wyglądają sukcesy Kontynuacji.
Kanty odchodzą w każdym okręgu bo w komisjach siedzą zaufani ludzie ratusza

2011-03-09 | 17:36:53 |  Nowak

Od ładnych paru lat zawsze pracowałem jako informatyk przy wyborach i wiem jedno - ostatnią rzeczą jaką mozna powedzieć jest to zeby kiedykolwiek mogło coś pójśc aż tak fatalnie:

1. Protokoł komisji jest tak skonstruowany, że nie mozna sie pomylić nawet o 1 głos w liczeniu, poniewaz taki protokół co do zasady nie zostanie pozytywnie zweryfikowany - nie ma mozliwości pomyłki o 20 głosów... jednye co mi przychodzi do głowy to:
- fałszerstwo (de facto głosy wazne zostały uznane za nieważne bo ktos celowo dopisał np. drugi X żeby głos uznać za nieważny)
- jakaś totalna niewiedza komisji i błędny prtokoł który nie został zweryfikowany przez komisarza wyborczego z gminy plus ewidenta niekompetencja przewodniczącego komisji

Przy okazji żeby rozwiać watpliwości:
w skład kazdej komis wchodzi:
- przedstawiciel urzedu ,który pełni funkcję członka komisji oraz funkcje "techniczną" łącznika komisja - urząd - z reguły jest to ktos kto na codzien pracuje w miejscu lokalizacji lokalu wyborczego (pracownik szkoły, pracownik GOKiS itd.) - i wierzcie mi Panstwo te osoby de facto z władza maja zero wspólnego - są pracownikami delegowanymi do tej funkcji i tyle

Oprócz w/w osoby w skład każdej komisji wchodza przedstawiciel wydelegowani przez komitety wyborcze kandydatów - tym sposobem komisja jest bezstronna bo składa że z przedtsawicieli każdej opcji - oprócz członków komisji liczeniu głosów mogą sie przyglądać mezowei zaufania delegowani przez komitety - rzadko sie ich u nas spotyka a jak widać może są potrzebni....


Od lat w rozmowach zawsze powtarzam, ze nigdy żadna komisja jaką widziałem nie miała nawet przez sekunde pomysły żeby cokolwiek zostało oszukane i nigdy nie wyobrazałem sobie ze to może miec miejsce - pierwszy raz zaczynam miec wątpliwości bo nie ma mowy o błędzie jeżeli pomyłka dotyczy takiej liczby głosów

2011-03-09 | 21:37:57 |  Piotr Klag

Piotr dobrze wiesz, że członka komisji można wyprowadzić, choćby na papierosa a karty do głosowania mozna wypełnić za tych, których na wyborach nie było. I kto to sprawdzi. Od lat w komisjach są ci sami ludzie. Przypadek?
Dziwnym trafem złe liczenie głosów promuje Kowalczyka z Kontynuacji. Przypadek?

2011-03-10 | 19:42:55 |  Nowak


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3378 | komentarzy: 5
dodał: Maciej Klag | 2011-03-08 | 07:50:47
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2011-03-09  godz. 12:57:40
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!