strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
poniedziałek , 19 sierpnia 2019 
imieniny:  Juliana, Bolesława 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Wybory uzupełniające do Senatu RP dnia 28-03-2004
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
941 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Wybory uzupełniające do Senatu RP dnia 28-03-2004
2004-03-25 | 20:22:02


- R E K L A M A -


OBWIESZCZENIE | sylwetki kandydatów

OBWIESZCZENIE

Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie z dnia 25 lutego 2004 roku


O numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 marca 2004 roku.

Na podstawie art.32 ust. 1 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499, z 16 maja 2001r.) podaje się do publicznej wiadomości informację o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

Numer
obwodu
głosowania
     GRANICE OBWODU GŁOSOWANIA      Siedziba obwodowej
komisji wyborczej
1 Kąty Wrocławskie - ulice: Grunwaldzka, Roślinna, Nowowiejska, Jagiełły, Radłowa, Spokojna, Ks.J. Popiełuszki, Okrzei. Nowa Wieś Kącka, Sokolniki, Pełcznica, Kozłów, Wszemiłowice, Jurczyce, Stoszyce, Szymanów. Szkoła Podstawowa Nr 1 Kąty Wr. ul. 1-go Maja lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
2 Kąty Wrocławskie - ulice:1-go Maja, Fabryczna, Daszyńskiego, Żeromskiego, Drzymały, Polna, Staszica, Mireckiego, Wolności, Bzowa, Chabrowa, Kwiatowa, Goździkowa, Spółdzielcza, Brzozowa, Dębowa, Jaśminowa, Piotra Skargi, Akacjowa, Lipowa, Modrzewiowa, H. Kołłątaja, Bukowa, Różana, Storczykowa, Nasturcjowa, Makowa, Słonecznikowa, Konwaliowa. Gimnazjum Kąty Wr. ul. Brzozowa lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
3 Kąty Wrocławskie - ulice: Barlickiego, Kościelna, Kościuszki, Magistracka, Okulickiego, Norwida, Parkowa, Rynek, Sikorskiego, Sobótki, Świdnicka, Wrocławska, Zwycięstwa, Słoneczna. Sadowice, Sośnica, Różaniec, Wojtkowice, Krobielowice . Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wr. ul. Zwycięstwa 9
4 Romnów, Bogdaszowice, Skałka, Samotwór, Kębłowice, Krzeptów Świetlica w Skałce
5 Smolec Zespół szkolnoprzedszkolny w Smolcu ul. Kościelna 2
6 Mokronos Dolny, Mokronos Górny, Cesarzowice, Zybiszów, Zabrodzie, Nowa Wieś Wrocławska, Gądów, Jaszkotle, Pietrzykowice, Rybnica Gimnazjum w Jaszkotlu Jaszkotle 27
7 Sadków, Sadkówek, Baranowice - Bliż, Małkowice Szkoła Podstawowa w Sadkowie ul. Szkolna 9
8 Gniechowice, Górzyce, Stary Dwór, Strzeganowice Szkoła Podstawowa w Gniechowicach ul. Czysta 11 lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
9 Kamionna, Zachowice, Czerńczyce, Kilianów, Stradów Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zachowicach ul. Słoneczna 4

Głosowanie odbędzie się w siedzibach obwodowych komisji wyborczych w dniu 28 marca 2004r. w godzinach od 6.00 do 20.00 .

BURMISTRZ
Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie
/ - / Antoni Kopeć


ANTONISZYN Emil, nauczyciel akademicki, zamieszkały we Wrocławiu, członek Samoobrony RP, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej - skrót KW Samoobrona RP.
Sylwetka kandydata:
Ma 61 lat, żonę i trzy córki. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Opolskim, specjalizuje się w teorii finansów. Do parlamentu startował kilkakrotnie m.in. z poparciem Krajowej Partii Emerytów i Rencistów oraz Samoobrony. Jest członkiem partii Leppera. W młodości był w lekkoatletycznej kadrze Polski, biegał na średnich dystansach - na 800 m.

BĄBKA Jacek, nauczyciel, zamieszkały we Wrocławiu, nie należy do partii politycznej, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Studenta Jacka Bąbki.
Sylwetka kandydata:
Ma 33 lata, kawaler. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Studiuje też na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytecie Wrocławskim. Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Obrony Wolności i Praw Studenta "SOS". Znany w kraju z walki z systemem płatnych studiów. Jest kandydatem niezależnym i nie należy do żadnej partii politycznej.

CELEJEWSKI Marek, konstruktor programista, zamieszkały we Wrocławiu, członek Ruchu Katolicko-Narodowego, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Ruch Katolicko - Narodowy.
Sylwetka kandydata:
Ma 59 lat, żonę i troje dzieci. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konstruktor - programista urządzeń informatycznych w firmie prywatnej. Po Okrągłym Stole na znak protestu wystąpił z "Solidarność". Później działał w ROP. Dziś jest członkiem zarządu głównego i prezesem dolnośląskich struktur Ruchu Katolicko-Narodowego.

CZERWIŃSKI Stanisław Antoni, nauczyciel akademicki, zamieszkały we Wrocławiu, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego - skrót Komitet Wyborczy PSL.
Sylwetka kandydata:
Ma 67 -lat. Pracuje na Akademii Rolniczej. Z Wrocławiem związany od 66 roku. Wcześniej mieszkaniec Krakowa, gdzie kończył studia. W PSL od 1992 roku. Na start w wyborach zdecydował się, bo "partia, która nie walczy o swoja pozycję, umiera. A jedynym ze sposobów politycznej walki jest udział w wyborach".

FRASYNIUK Władysław, przedsiębiorca, zamieszkały we Wrocławiu, członek Unii Wolności, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Unii Wolności.
Sylwetka kandydata:
Ma 50 lat. Skończył Technikum Samochodowe we Wrocławiu. Współwłaściciel firmy transportowej FF "Fracht". Na początku lat 80. szef "Solidarności" na Dolnym Śląsku. Więzień polityczny w latach 1982-84 i 1985 do lipca 1986 r. W 1990 podczas obrad zarządu regionu dolnośląskiej "S" zrezygnował z przewodniczenia regionowi. Założył ROAD (Ruch Obywatelski - Akcja Demokratyczna). W 1999 r. został liderem dolnośląskiej Unii Wolności. Od 2001 szef UW.
Jako poseł RP zasiadał w komisji skarbu, był również wiceprzewodniczącym komisji regulaminowej i spraw poselskich. Jest prezesem Stowarzyszenia na rzecz Dzieci oraz prezesem Sekcji Bokserskiej Klubu Sportowego "Gwardia" Wrocław.

HUSKOWSKI Stanisław Tadeusz, fizyk doświadczalny, zamieszkały we Wrocławiu, członek Platformy Obywatelskiej, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Huskowskiego.
Sylwetka kandydata:
Wiele lat spędził w Unii Wolności, obecnie jest popierany przez PiS oraz Platformę. Ma 50 lat, z wykształcenia jest fizykiem. Jest miejskim radnym, a przez około rok był prezydentem Wrocławia, gdy z tej funkcji zrezygnował Bogdan Zdrojewski.
Krytycy zarzucali mu małą wyrazistość, za słabą osobowość jak na tak ważną funkcję.

KORWIN-MIKKE Janusz, publicysta, zamieszkały w Józefowie, członek UPR, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Korwin-Mikke - skrót KW Wyborców Janusza Korwin-Mikke.
Sylwetka kandydata:
Ma 62 lata. Ukończył Wydział Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1962-1982 był członkiem Stronnictwa Demokratycznego. Uczestniczył w strajku stoczniowców szczecińskich w sierpniu 1980 roku, a następnie był doradcą NSZZ Rzemieślników Indywidualnych "Solidarność". W czasie stanu wojennego internowany. W 1987 roku został prezesem Ruchu Polityki Realnej, który w czerwcu 1989 roku zmienił nazwę na Unia Polityki Realnej. W październiku 1990 r. nie zdołał zebrać wymaganej liczby podpisów wyborców jako kandydat na prezydenta - sprawa jego kandydatury doprowadziła do rozłamu w UPR i utworzenia nowego ugrupowania - Konserwatywno-Liberalna Partia "Unia Polityki Realnej". W latach 1991-1992 poseł na Sejm z woj. poznańskiego. Prezes UPR od 1998 do 2002. Kandydował na prezydenta RP w latach 1995 i 2000.

PAPROTA Artur Jan, ekonomista, zamieszkały w Legnicy, członek Ligi Polskich Rodzin, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin.
Sylwetka kandydata:
Ma 31 lat, żonę i dwoje dzieci. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Do niedawna uczył w szkole języka angielskiego dziś utrzymuje się z diety radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Członek Ligi Polskich Rodzin. Interesuje się sportem zwłaszcza piłką nożną i siatkówką, ale lubi też dobrą książkę, szachy i filozofię.

RYMARCZYK Jan, nauczyciel akademicki, zamieszkały we Wrocławiu, członek SLD, zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy - skrót Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP.
Sylwetka kandydata:
Ma 60 lat. Do Wrocławia przyjechał na studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej. Dziś kierownik Studiów Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Akademii Ekonomicznej. Prowadzi też przedsiębiorstwo Consultingowe "Optima Ratio". Sekretarz Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź SA. Autor ponad 100 artykułów naukowych i 5 książek, publikowanych w Polsce i za granicą.
Członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. Radny sejmiku województwa dolnośląskiego.

WRONECKI Krzysztof, kardiochirurg, zamieszkały we Wrocławiu, nie należy do partii politycznej, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Wroneckiego.
Sylwetka kandydata:
Kandydat niezależny Lekarz, kardiochirurg, ordynator oddziału kardiologii dziecięcej w Dolnośląskim Centrum Chorób Serca. Wykładowca na AWF-ie. Ma 59 lat, jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Bezpartyjny, członek Stowarzyszenia „Ordynacka”. Żonaty, ma troje dzieci.

Uwaga: wszyscy kandydaci złożyli odświadczenie następującej treści:
"nie pracowałem, nie pełniłem służby, ani nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 1, art. 2, art. 4 i art. 4a powołanej ustawy."


Piotr Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)

   Nie ma komentarzy do tej wiadomości. Ty możesz być pierwszy !


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 5809 | komentarzy: 1
dodał: Piotr Klag | 2004-03-25 | 20:22:02
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary