strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Kluczowa gmina
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Kluczowa gmina
2012-06-25 | 11:14:37


- R E K L A M A -

31 maja 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się już po raz szesnasty uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawanego min. najwybitniejszym osobistościom, najgospodarniejszym gminom, najlepszej firmie, najlepszym szkołom, wybitnym jednostkom kultury i sztuki.

Kąty Wrocławskie odniosły wspaniały sukces podczas tegorocznej edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Okazało się, że jesteśmy najbardziej gospodarną gminą miejska i wiejsko-miejską. O tym jak zarządzać i gospodarować gminą i miastem, żeby zdobyć tak prestiżową nagrodę rozmawiamy z burmistrzem Kątów Wrocławskich Antonim Kopciem.

Co zdecydowało o sukcesie, o tym, że jesteście najbardziej gospodarną gminą - jakie konkretne działania, umowy, inwestycje?
Otrzymaliśmy to prestiżowe wyróżnienie za 2011 rok, ale myślę, że jest to podsumowanie pracy ostatnich kilku lat. Swoje działania ukierunkowujemy na dwa aspekty, po pierwsze staramy się wszystkimi sposobami pozyskać do budżetu jak najwięcej pieniędzy, a po drugie gdy już je posiadamy staramy się je jak najefektywniej je wydać. Staramy się tak je zagospodarować, zainwestować aby w przyszłości wygenerowały kolejne korzyści. Większość umów na inwestycje (kanalizacja północnej części gminy, drogi w Kątach Wr., a także świetlice w Smolcu, Gniechowicach i Pietrzykowicach) realizujemy przy wsparciu środków z zewnątrz.

Z jakimi problemami trzeba się zmagać przy zarządzaniu gminą?
Jak się dużo robi to pojawiają się zawsze problemy. Często są to problemy od nas niezależne, ale nas dotykają. Firmy które wygrały przetargi i pracują na naszą rzecz czasami odczuwają skutki kryzysu i nie zawsze są w takiej kondycji finansowej jak w przeszłości. Dodatkowo trzeba wykonywać bardzo dużą pracę edukacyjną w stosunku do ludzi. Zawsze gdy jest lepsza informacja, szczególnie jeżeli chodzi o trudności, mieszkańcy szybciej pewne sprawy akceptują. Bardzo dużą pracę trzeba wykonać w kierunku asymilacji nowych mieszkańców gminy.

Czy kryzys wpływa na gospodarowanie gminą?
Oczywiście skutki kryzysu dotykają każdej sfery życia. W naszej gminie odczuwalne jest to zdecydowanie w zmniejszeniu transakcji zakupu nieruchomości. Podaż działek budowlanych przewyższa popyt, ceny spadają, a nowych inwestycji jest dużo mniej.

Jakie są plany na przyszłość?
Mamy plany dokończyć kanalizację, poprzez sieć dróg chcemy lepiej skomunikować naszą gminę z Wrocławiem i uruchomić system komunikacji gminnej.

Czym możecie się pochwalić, kluczowe inwestycje, działania, inicjatywy?
W ostatnim czasie wykonaliśmy wiele inwestycji, które poprawiły wizerunek miasta i gminy. Nowe szkoły, sale sportowe, w tym największa w Kątach Wrocławskich. Kilkadziesiąt kilometrów dróg, głównie lokalnych, rozwiązuje problemy komunikacyjne nowopowstałych osiedli. Budujemy kanalizację sanitarną, poprawiając stan środowiska. Powodem do dumy sprawnie funkcjonujący system samoopodatkowania się mieszkańców na rzecz wywozu nieczystości z posesji, który działający już 16 lat. Inne gminy są w tym temacie na początku drogi. Cieszy mnie, że gmina Kąty Wrocławskie się rozwija, przybywa obywateli, powstają nowe miejsca pracy i są inwestorzy, którzy ciągle uważają naszą gminę za szczególnie atrakcyjną, w której jest klimat do rozwoju biznesu.

Dziękuję za rozmowę

za www.otowroclawpowiat.pl
Oryginalny tekst dostępny tutaj.


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(5)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

I super. i to jest promocja gminy!!! To jest przykład jak ciężką pracą można osiągnąć sukces mimo krytykanctwa, opluwania i wszechobecnych "dobrych"doradców, którzy zrobili by wszystko lepiej. Ta nagroda jest bardzo prestiżowa to jak "OSKAR" dla aktora,za darmo jej nie dostaliśmy. Gratuluję Panie Burmistrzu i podziwiam za konsekwencje, i niepoddawanie się populizmowi niezłomność, życzę sukcesów i wytrwałości!

2012-06-26 | 16:51:12 |  dumny mieszkaniec

dumny...tylko nie za głęboko bo w okrężnicy utkniesz;)

2012-06-28 | 06:54:53 |  Sqvar

wolę taką promocję niż zakichane MOTOBI.

2012-06-30 | 10:00:48 |  tom

Wszystko ładnie i pięknie,a my czekamy na kryty basen.Doczekamy się?

2012-11-24 | 07:30:38 |  Andrzej Tysiorowski

kluczowa gminna dobre sobie. Gminna się cofa w rozwoju wraz z Radnymi dlaczego: Brak obwodnicy - należy cisnąć DSDIK, nastepna sprawa wiatraki , nasi radni napisali do Ministerstwa zdrowia żeby dostać opinię na temat wiatraków i co dostali że najmniej od zabudowań musi być 2 km. BZDURA - nie można się opierać na opinii tylko jednego ministerstwa. Przecież
opinię wydają Ochrona Środowiska, Starostwo Powiatowe, a na samym końcu Gminna ale nasza gminna nie jest zainteresowana dochodem od wiatraków i nie chce się rozwijać.

2013-08-11 | 23:28:06 |  mieszkaniec


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2160 | komentarzy: 5
dodał: Maciej Klag | 2012-06-25 | 11:14:37
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2012-06-25  godz. 11:15:27
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary