strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Nocny najazd ochroniarzy na firmę w Kątach Wr.
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Nocny najazd ochroniarzy na firmę w Kątach Wr.
2014-03-21 | 09:17:26


- R E K L A M A -

Spór wspólników zaostrza się Nie pomogli mi w żadnej instytucji państwa - mówi biznesmen z Kątów Wrocławskich, który uważa, że oszukał go wspólnik. Wziął więc sprawy w swoje ręce. Zatrudnił osiłków, którzy nad ranem opanowali sporny zakład. Tymczasem spółka popada w tarapaty.
Miejsce akcji: Kąty Wrocławskie, ulica Mireckiego 30. Siedziba firmy Araj, produkującej magazyny zbożowe. Polski lider branży. Czas akcji: poniedziałek, 24 lutego 2014, godzina 5 minut 4.
Grupa mężczyzn opanowała dyżurkę przy wjeździe do fabryki. Wszelki opór pilnującej zakładu czteroosobowej straży był bezcelowy. Jednemu z ochroniarzy, który próbował dzwonić po pomoc, bezceremonialnie wyrwano komórkę.
Po chwili brama została otwarta i na teren zakładu wkroczył Tomasz Resler. Właściciel 45 procent udziałów w firmie, do której należy fabryka. Przysłowiowy włos nikomu nie spadł z głowy - mówi dziś pan Tomasz.
Wiem. To co zrobiłem, to był desperacki krok. Ale nie mogłem patrzeć na to, co działo się z firmą. Musiałem ratować majątek spółki. Budowałem ją 23 lata.
Ochroniarz z napadniętej załogi opowiada: Miałem wtedy dyżur. Najpierw pod główną bramę zakładu podjechali samochodem. Ale inna grupa była już na terenie zakładu, bo przeskoczyli przez płot. Chciałem zadzwonić na stanowisko dowodzenia naszej firmy. Wtedy podszedł gość i wyrwał mi komórkę. Dla mnie to, co się stało, to był po prostu napad. Osoby ubrane jak ochroniarze, bez identyfikatorów z nazwą firmy. Jak to inaczej nazwać?
Tomasz Resler przekonuje, że żadnemu z ochroniarzy, których wypraszano z zakładu, nie wyrywano telefonu. Nie wyrywano, czy nie był pan świadkiem takiego incydentu - dopytuję.
Nie wyrywano - odpowiada kategorycznie Tomasz Resler.
Jednak nagranie z kamery, pokazujące wejście do zakładu, potwierdza wersję o wyrwanym telefonie.
Po co w ogóle ten zajazd? Tomasz Resler przekonuje, że nie miał innego wyjścia. Mówi, że jego wspólnik i posiadacz większości udziałów chciał go oszukać, a całą firmę pozbawić majątku. On nie miał kontroli nad spółką. Nie wpuszczano go na teren zakładu przez wiele miesięcy. Bezprawnie - jak mówi - w lipcu ubiegłego roku odwołano go z funkcji wiceprezesa.
Zawiadomiłem policję i prokuraturę, ale postępowania zostały umorzone - opowiada Tomasz Resler. Zaskarżyłem uchwały o odwołaniu mnie z funkcji wiceprezesa i inne pozbawiające mnie kontroli nad spółką. Toczą się procesy sądowe, ale bardzo wolno. Tymczasem zaczęły do mnie docierać niepokojące sygnały. Na przykład o przenoszeniu majątku firmy do innych podmiotów. Nie miałem innego wyjścia, bo nie otrzymałem pomocy od żadnej instytucji państwa. Ryzykowałem, że powygrywam wszystkie procesy i zastanę firmę bez majątku z długami.
Większościowy wspólnik i prezes spółki Araj Jacek Szostkowski nie rozmawiał z nami. Na nasze pytania do niego odpowiedziała warszawska kancelaria prawna - działająca w imieniu spółki Araj.
Prawnicy zaprzeczają, by Jacek Szostkowski oraz nowy wiceprezes - który zastąpił Tomasza Reslera - działali na szkodę firmy. Przekonują za to, że tak właśnie zachowywał się ostatnio Tomasz Resler. Choćby zniechęcając klientów do podpisywania umów.
W opinii prawników, uchwały odwołujące Tomasza Reslera są ważne i podjęte zgodnie z prawem. Pan Tomasz został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy jako wiceprezes.
Dlatego nie było powodu, by wpuszczać go do fabryki w Kątach. Swoje prawa wspólnika mógł realizować w oparciu o przepisy Kodeksu spółek handlowych.
Jak komentują zajście z 24 lutego? Ich zdaniem to bezprawne, siłowe wejście Tomasza Reslera i kilkudziesięciu innych osób na teren zakładu. Jacek Szostkowski i nowy wiceprezes nie są wpuszczani do fabryki, z terenu firmy wynoszono firmowe tajemnice i blokowano niektórym osobom dostęp do poczty elektronicznej.
Co dalej? Tomasz Resler uważa się za prawowitego wiceprezesa. I zaprzecza, by nie wpuszczał Szostkowskiego. W każdej chwili może wejść - mówi.
Ten konflikt, niezależnie od tego, kto ma rację i jakie dziś ma intencje, może doprowadzić do finansowych kłopotów firmy.
Zarówno Resler, jak i prawnicy drugiej strony sporu potwierdzają, że kłopoty już się zaczęły. Choć Jacek Szostkowski - deklarują prawnicy - robi co się da, by unormować sytuację i jak długo to czyni, tak długo pracownicy i kontrahenci powinni spać spokojnie.
Sprawę zajazdu z 24 lutego bada tymczasem policja z Kątów Wrocławskich.
Spółka Araj istnieje w Kątach Wrocławskich od 1989 roku. Zatrudnia 300 osób. Firma sprzedawała swoje produkty do różnych krajów świata. Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Austria, Indie - wymienia Tomasz Resler.
W rekordowym, 2008 roku, spółka miała 164 mln złotych obrotów. Konflikty między wspólnikami zaczęły się w roku 2011.
Zajazd w Kątach Wrocławskich ma jeszcze dwóch bohaterów: dwie znane wrocławskie agencje ochrony.
Firma Prolex ochraniała zakład na zlecenie zarządu kierowanego przez Jacka Szostkowskiego. To pracowników Prolexu wyrzucili ochroniarze zatrudnieni przez Tomasza Reslera. Jako wiceprezes mam prawo zatrudniać pracowników, zatrudniłem więc dla zakładu inną ochronę - mówi Resler.
Ludzie Prolexu w ochroniarzach pana Tomasza rozpoznali pracowników wrocławskiej agencji ochrony Asco. Nasza firma nie ma z tym nic wspólnego. To nie byli nasi pracownicy. Nic więcej nie mam do powiedzenia - odpowiada pełnomocnik firmy Asco Małgorzata Krupa.
Mówi prezes i właściciel Prolexu, Marek Rządkowski: Byłem u prezesa Asco Waldemara Siemińskiego. Dałem mu wykaz uczestników akcji, którzy przyszli z panem Reslerem opanować zakład. Siemiński przyznał, że to są jego pracownicy, tylko akurat przebywający na urlopach. Złożyłem w tej sprawie doniesienie do prokuratury i do Komendy Wojewódzkiej Policji, która nadzoruje agencje ochrony.

za www.gazetawroclawska.pl


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(2)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

co tu komentować dziecinada piaskownica

2014-03-25 | 15:08:39 |  wituś

po prostu złe zarządzanie doprowadziło do upadku. Teraz pewnie jakiś niemiaszek wykupi udziały i znów polaczkom utrze nosek... masakra- Panowie dogadajcie się jak prawdziwi ludzie biznesu. Podnieście zakład, zarabiajcie.

2014-05-04 | 09:47:11 |  Kate_WW


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3663 | komentarzy: 2
dodał: Maciej Klag | 2014-03-21 | 09:17:26
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary