strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Wyrok: 8 miesięcy dla złodziei złomu - nareszcie!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Wyrok: 8 miesięcy dla złodziei złomu - nareszcie!
2004-06-07 | 20:11:33


- R E K L A M A -

Nareszcie jakiś zarys sprawiedliwości i odpowiedzialności społecznej zawitał w naszym kraju.

Oto skazano na 8 miesięcy (w zawieszeniu na 3 lata) złodziei najbardziej nietypowego złomu jaki można sobie wyobrazić : kratek kanalizacyjnych i ściekowych. Jakie to powoduje zagrożenie każdy z nas zdaje sobie sprawę - wystarczy przytoczyć dwa przykłady:
W Kątach Wrocławskich na dopiero co oddanych ulicach - Lipowej i Brzozowej - nowymi ulicami łączącymi ulicę Drzymały z Ośrodkiem Zdrowia, kilka dni po tym jak oddano te ulice widniały w nich dziury - straszne niebezpieczeństwo szczególnie w nocy dla samochodów i przechodzących tamtędy ludzi. Oczywiście wszystkie studzienki zostały bez kratek.

Kolejny widok wstrząsnął mną na cmentarzu komunalnych w Kątach Wrocławskich - nie było tam kratki w ściekowej w odpływie kranu. Dziura kilkumetrowej głębokości - pełna wody.

Należy zadać retoryczne pytanie: czy potrzeba tragedii ludzkiej żeby ten problem został raz na zawsze rozwiązany ? Trzeba nam krzywdy ludzi żeby temu zapobiec ?

Jak zawsze wina takiej sytuacji leży po 2 stronach - ktoś te rzeczy kradnie - czy to z biedy, ciekawości - nie ma to żadnego znaczenia.
Ale najważniejsze - ktoś ten złom skupuje ?! - słowem przykłada ręki do przestępstwa - śmieje się w oczy polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Zaskakuje, że skazano tyko złodziei a nie paserów - ktoś to w końcu musiał w tej okolicy skupować.

Tylko wspólne wysiłki mieszkańców i policji mogą coś tutaj zaradzić - jeżeli nie chcemy żeby w naszym mieście i całej gminie nie było sytuacji takie jak w Rybniku:
"W kwietniu w Rybniku czteroletnia dziewczynka wpadła do studzienki kanalizacyjnej i zginęła. Wcześniej 30-kilogramową pokrywę studzienki ukradli zbieracze złomu"
to patrzmy co się dzieje wokół nas. Razem z policjantami z naszej gminy apelujemy - zgłaszaj każdy taki fakt pod numerem 997 lub u swojego administratora budynku - może zapobiegniesz tragedii.

Dla zilustrowania przytaczam tutaj całą notatkę prasową PAP ogłoszoną 07-06-2004 o godzinie -06-2004 16.00

8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata - taką karę wymierzył częstochowski sąd dwóm mieszkańcom tego miasta w wieku 19 i 23 lat za kradzież kratek kanalizacyjnych. To pierwszy taki wyrok w Częstochowie.

Jak podało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Częstochowie, z powodu kradzieży Miejski Zarząd Dróg musi wydawać rocznie ok. 80 tys. zł na nowe kratki. Jednak, jak podkreślił rzecznik częstochowskiego magistratu Ireneusz Leśnikowski, kradzież kratek i włazów kanalizacyjnych jest nie tylko utrapieniem dla służb miejskich, ale stanowi ona rzeczywiste niebezpieczeństwo dla kierowców i mieszkańców.

W kwietniu w Rybniku czteroletnia dziewczynka wpadła do studzienki kanalizacyjnej i zginęła. Wcześniej 30-kilogramową pokrywę studzienki ukradli zbieracze złomu. Po tym wypadku w Rybniku odbyła się narada w sprawie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego wywołanego działalnością zbieraczy złomu. Uczestnicy konferencji wydali apel, w którym zwrócili się do mieszkańców, aby szybko reagowali na zauważoną kradzież oraz informowali o niej policję.

Właśnie tym razem złodziei zatrzymano w Częstochowie na gorącym uczynku właśnie po telefonie mieszkańców - poinformował Leśnikowski.

Jedynym wyjściem jest instalowanie w miejsce żeliwnych kratek betonowych, jednak nie są one tak trwałe. Być może kradzieży byłoby mniej, gdyby punkty skupu złomu wzmocniły kontrolę nad sprzedawanymi tam rzeczami - mówią urzędnicy i przypominają, że zużyte elementy kanalizacji ma prawo dostarczać do punktów skupu złomu tylko jedno przedsiębiorstwo, które wygrało przetarg na prowadzenie konserwacji kanalizacji deszczowej na terenie Częstochowy.


Piotr Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Zgadzam się całkowicie!To od nas mieszkańców Kątów zależy czy chcemy aby podobne sutuacje jak z Rybnika pojawiły się w naszym mieście. to tylko nasze informacje i interwencje mogą zaradzić wypadkom i niebezpieczeństwom wynikającym z braku kratek.

2004-06-07 | 23:00:59 |  misiuuuuuuuuuuu ;)


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2221 | komentarzy: 1
dodał: Piotr Klag | 2004-06-07 | 20:11:33
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary