strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Ostrzeżenie przed wichurami!!!
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Ostrzeżenie przed wichurami!!!
2007-01-31 | 14:40:20


- R E K L A M A -

Dolny Śląsk i Opolszczynę w nocy ze środy na czwartek ponownie nawiedzą silne wichury. Prędkość wiatru w porywach ma dochodzić do 100 km/h.

Jak informuje wrocławski oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od godziny 18 w środę do rana w czwartek na Dolnym Śląsku wystąpi silny wiatr.

Wieczorem 31 stycznia nastąpi stopniowy wzrost siły wiatru, w nocy osiągnie on średnią prędkość od 45 do 55 km/h, a w porywach od 75 do 90 km/h. Pojedyncze porywy mogą dochodzić nawet do 100 km/h. Nad ranem wiatr będzie słabnąć.

"Skutkiem silnego wiatru mogą być uszkodzone dachy, szkody w drzewostanie, uszkodzenie linii napowietrznych oraz utrudnienia komunikacyjne. Wojewoda dolnośląski zwraca się do wszystkich mieszkańców regionu o zachowanie ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie budynków, samochodów i wszystkich przedmiotów stanowiących zagrożenie w przypadku wystąpienia silnego wiatru" - napisano w komunikacie biura prasowego wojewody dolnośląskiego.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Opolskiego (CZK) ostrzega przed silnym wiatrem, jaki w środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek będzie wiał nad Opolszczyzną. Wichura w porywach może osiągnąć prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę.

"W środę wieczorem przewidywany jest wzrost prędkości wiatru, w nocy średnio do 45-55 km/godz. Chwilami wiać będzie z prędkością 75-95 km/godz., a pojedyncze porywy mogą sięgnąć 100 kilometrów" - czytamy w ostrzeżeniu.

Wiatr, który może powodować uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie, zerwania linii energetycznych i telefonicznych, oraz utrudnienia komunikacyjne, osłabnie w czwartek rano.

CZK apeluje, aby nie parkować samochodów pod drzewami i w okolicach dużych tablic reklamowych, a także by zabrać z balkonów przedmioty, które po porwaniu przez wiatr, mogłyby stanowić zagrożenie dla przechodniów.

za onet.pl


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

najbardziej dziwne jest to, że jak mocno wieje to tylko w nocy... :/

2007-01-31 | 23:34:58 |  Paulina


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 1613 | komentarzy: 1
dodał: Maciej Klag | 2007-01-31 | 14:40:20
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary