strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Kupcy protestują
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Kupcy protestują
2008-02-10 | 15:49:25


- R E K L A M A -

W porównaniu do zeszłego roku placowe na targowisku w Kątach Wrocławskich wzrosło czterokrotnie. Kupcy są rozżaleni, oburzeni i chcą walczyć o swoje.

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Kątach Wrocławskiej pojawili się przedstawiciele kupców z targowiska. W listopadzie ub.r. podjęto uchwałę, która – wzorem innych gmin – zmieniła zasady naliczania opłat za korzystanie z placu. Zamiast jednej stawki, (jak dotychczas - od namiotu), wprowadzono cenę od metra kwadratowego – 2 złote. Dotychczas płaciliśmy za namiot, a nie od powierzchni. Wychodziło 50 groszy za metr, teraz jest cztery razy więcej – mówi Czesław Mróz, właściciel jednego ze stoisk. Zainwestowaliśmy w kupno większych namiotów, wydaliśmy pieniądze i nie stać nas na czterokrotnie wyższe opłaty za placowe.

Jak podają kupcy, opłaty targowe w innych gminach także wzrosły, ale nie aż tak drastycznie. W Sobótce o złotówkę, w Środzie Śląskiej o dwa złote – dodaje Czesław Mróz.

Właściciele stoisk postulują o wniesienie poprawki do uchwały. Chcą płacić za stoisko, a nie od powierzchni. Za namiot 18 metrów kwadratowych płacę dziennie 36 zł. Z utargu mam około 180 zł. Nie da rady, abym wyszedł na swoje – denerwuje się Czesław Mróz. Mężczyzna utrzymuje się z gospodarstwa rolnego. Miesięcznie na placowe musi teraz wydać 900 zł. Do tego dochodzi ZUS i koszty dojazdu.

Tego samego zdania jest Tomasz Berezowski z Kątów Wrocławskich, który razem z żoną utrzymuje się ze sprzedaży na targowisku. To ciężka praca, która zaczyna się od 4.30 rano. O szóstej trzeba przyjechać, rozłożyć namiot, wystawić towar. Nieważne, upał czy mróz, zawsze jest tak samo. A warunki mamy kiepskie. Nie ma na miejscu toalety, musimy chodzić za potrzebą do hufca. Placowa przyjeżdża na pół godziny, żeby pobrać opłatę i już jej nie ma. O wszystko trzeba prosić – pług do odśnieżania terenu, klucz do wc. Ona zarabia ponad 1800 brutto, my już nie wychodzimy na swoje.

A co na to burmistrz i radni? Jesteście konkurencją dla sklepów – twierdzi Antoni Kopeć. Radna Zofia Kozińska, przewodnicząca komisji finansów zgłosiła wniosek, aby przeanalizować ten temat na posiedzeniach poszczególnych komisji. Kupcy zapowiadają, że się nie poddadzą i jeśli stawki nie ulegną obniżeniu – odejdą.

za www.wroclaw-powiat.wfp.pl
Oryginalny tekst dostępny tutaj


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(13)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

Miejsce na to targowisko jest beznadziejne

2008-02-10 | 19:41:06 |  Czesław

Mamy juz dość kupców na naszym wspólnym pięknym parkingu!!! nie ma gdzie parkować aut, a na parkingu przekupki jakies z badziewiem chińskim rozkładają się!! W lecie na parkingu tłumy dzieciaków jeżdżą sobie na deskach, rolkach i rowerkach a tu lipa... Wszyscy protestują, ja też protestuję przeciw pzrekupkom!

2008-02-11 | 09:42:28 |  krisss

"Mamy..." krisss a ty co Smeagol? Masz jakis problem z liczbą pojedyńcza? Pzdr...;P

2008-02-12 | 08:54:44 |  Sqvar

Nie sqvar, nie mam problemu z liczbą, ani pojedynczą ,ani z mnogą, po prostu mogę się wypowiadać, w przeciwieństwie do Ciebie, jezcze za kogoś. Pzdr :)

2008-02-12 | 13:57:41 |  krisss

To chyba tylko za niewidomych i głuchych krisss, którzy nie widzą i nie słyszą jakie bzdury czasem wypisujesz...;P

2008-02-12 | 15:24:05 |  Sqvar

Za widomych i słyszacych, którym przeszkadzają krzyki owych przekupek, nie wiesz o czym tu się rozprawia szanowny panie sqvar, więc siedzimy cichutko i nie przeszkadzamy jak starsi i mądrzejsi dyskutują na poważne tematy. Pzdr :)

2008-02-12 | 15:43:02 |  krisss

krisss...krisss...krisss... Dwa czy trzy posty dodane na lokalnym forum to jeszcze nie dyskusja a już tym bardziej poważna. :) Z drugiej strony patrząc można śmiało stwierdzić że to jest nasze prywatne forum ;)

2008-02-13 | 13:05:22 |  Sqvar

Sqvar...Sqvar...Sqvar...dwie czy trzy osoby to jescze nie tłum, ale zawsze... Pzdr :)

2008-02-13 | 13:48:13 |  krisss

Jakie KRZYKI przekupek??? kiedy Ty je słyszysz skoro plac zwija sie zazwyczaj koło 13 ???

2008-02-19 | 17:12:02 |  przemkis

a bierzesz pod uwagę biedniejszych (których jest jeszcze sporo) co nie mają kasy żeby kupić sobie ciuchy w markowym sklepie? a TYM bardziej winko za parę stówek? a koum przeszkadzają te krzyki przekupek? Domowi kultury? A może kolesiowi z czerwonego eclipsa ;) nie przesadzaj plac był jest i póki jest popyt to powinien. Nie kazdy dobrze zarabia...

2008-02-19 | 17:16:05 |  przemkis


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3010 | komentarzy: 13
dodał: Maciej Klag | 2008-02-10 | 15:49:25
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary