strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Wywalczyli swoje.
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Wywalczyli swoje.
2008-03-10 | 14:58:34


- R E K L A M A -

Kupcy z targowiska w Katach wywalczyli swoje - na sesji rady miejskiej zniesiono wcześniej ustaloną opłatę. Teraz za namiot 18-metrowy kupcy zapłacą o 16 zł mniej.
Przypomnijmy. Na styczniowej sesji rady miejskiej pojawili się przedstawiciele kupców z targowiska, którzy protestowali w sprawie podjętej w listopadzie 2007 r. uchwały o zmianie stawek za placowe. Wzrosło ono bowiem aż czterokrotnie. Wprowadzono cenę za jeden za metr kwadratowy - 2 złote (wcześniej kupcy płacili za namiot, a nie od powierzchni; wychodziło 50 groszy za metr).
Właściciele stoisk postulowali o wniesienie poprawki do uchwały. Argumentowali, że w tej sytuacji nie stać ich na handel, który przeważnie jest ich jedynym źródłem dochodu.
Kupcy najczęściej sprzedają swoje towary z namiotów o powierzchni 18 m kw. Po zmianie stawek zamiast 9 zł za dzień musieli płacić 36 zł, czyli cztery razy więcej. Wniosek o ewentualnej zmianie miał być przedyskutowany na posiedzeniach prac poszczególnych komisji. I tak się stało. Komisje pozytywnie zatwierdziły postulat kupców i 29 lutego na sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o zmianie poprzedniej uchwały dotyczącej opłaty targowej. Ustalono nową dzienną stawkę: za sprzedaż z miejsca o powierzchni do 5 m kw. zapłaci się 5 zł. Za sprzedaż z namiotu o powierzchni powyżej 5 m kw. do 10 m kw. włącznie, opłata wynosi 10 zł. Handlujący z namiotu od 10 do 15 m kw. zapłacą 15 zł, a za namiot od 15 do 20 m kw. (w tym przedziale mieści się najczęściej używany 18-metrowy namiot) - 20 zł, czyli o 16 zł mniej niż przed zmianą.
Za sprzedaż z miejsca o powierzchni powyżej 20 m kw. kupcy zapłacą 30 zł za dzień targowania. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

za www.wroclaw-powiat.wfp.pl
Oryginalny tekst dostępny tutaj.


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(0)

   Nie ma komentarzy do tej wiadomości. Ty możesz być pierwszy !


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 1263 | komentarzy: 0
dodał: Maciej Klag | 2008-03-10 | 14:58:34
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2008-03-10  godz. 15:02:10
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary