strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 19 czerwca 2019 
imieniny:  Protazego, Gerwazego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  Komin byłej krochmalni zostanie zburzony?
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1417
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
940 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
Komin byłej krochmalni zostanie zburzony?
2008-04-13 | 14:54:25


- R E K L A M A -

Sprawa rozbiórki komina nabiera tempa – jak pokazuje poniższe pismo – adresowane do mieszkańców okolicy byłej krochmalni, właściciel już negocjuje z powiatem rozbiórkę komina. Oznacza to , że komin prawdopodobnie zniknie z naszego krajobraz.

Wg nieoficjalnych informacji na posiedzeniu rady miejskiej przedstawiciele właściciela rozważali możliwość położenia komina na bok lub jego wysadzenie. Jak widać teren jest już ku temu przygotowany. Tylko co na te plany powie PKP której linie idą w bezpośrednim sąsiedztwie komina – nieudana próba rozbiórki mogłaby być fatalna w skutkach dla całego ruchu towarowo/osobowego na trasie Wrocław- Wałbrzych – Jelenia Góra

p.s.
Z jednej strony łatwo jest zakazać komuś burzenia jakiejś niezabytkowej budowli – a z drugiej strony kto da pieniądze na jej utrzymanie?
Poniżej skan listu od naszego czytelnika:


Piotr Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(30)
   Poniżej znajduje się ostatnie 10 dodanych komentarzy.
   Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie kliknij tutaj

Szkoda...

2008-04-13 | 17:06:33 |  Kamil

wielka szkoda...

2008-04-14 | 08:10:12 |  TGV

Wielka szkoda??? wielka szkoda to by była jakby się któregoś dnia na łeb komuś zwalił,a tak niebezpieczeństwo zażegnane;)... Jak słyszę że jakiś komin ktoś uważa za symbol miasta to winszuje poczucia humoru.

2008-04-14 | 10:31:48 |  Sqvar

tyle lat stal i sie ne zawalil to nagle mialoby to sie zmienic.. a widoki z daleka sa ladne na ten komin jest ogromny.

2008-04-14 | 12:35:52 |  e

do Sqvar:
a co uważasz za symbol miasta?

2008-04-14 | 17:32:14 |  Edi

Wole komin niż widok tysiaca kontenerów

2008-04-14 | 20:43:05 |  Romek

dokładnie wole komin niz za#@!% kontenery, i jakby nie patrzec to jest ladny komin czesto kiedy jestem w poblizu na niego patrze bo imponuje rozmiarami... mam nadzieje ze nie dostana pozwolenia!

Dla mnie osobiscie jest symbolem jest najwieksza budowla w regionie w koncu to aż 93 metry!

2008-04-14 | 21:50:01 |  e

Uważam, że komin krochmalni to niekwestionowany symbol naszego miasta! Bez wzgledu na jego przeszłość. Niestety inne konstrukcje regionu "chowają się"!!
Jestem od urodzenia jego sąsiadem. Zawsze wyznaczał mi i wielu moim znajomym azymut do domu...
Dla mnie osobiście wyburzebnie komina to jak ucięcie Kątów "o głowę", jak spalenie drewnianych tężni w Ciechocinku i być może zniwelowanie góry Slęży w Sobótce do powierzchni terenu.!!
Odpowiadam tu pewną tezą jakiemuś "skwarowi, squarkowi"? Może kolega sie przedstawi z imienia i nazwiska a nie anonimowo...? Prawdopodobieństwo zawalenia się komina jest chyba takie same jak lawina kamienna z góry Ślęży docierająca do rynku w Sobótce!!
Dalej,
niestety, próbuję trawić to jako decyzję związaną z symbolem czasu, własnośćą prywatna i jej prawami...
Ponadto Syndyk to jak bezwzględny komornik z szerokim zasięgiem swoich macek... no i tu niestety nie mamy wpływu na prywatną własność.
Szkoda trochę takiej budowli, z pięknej cegły z dobrze wypalonej gliny, na mapach lotniczych istotny element nawigacyjny, piorunochron całej okolicy!! Uważam ,że podnoszony argument potencjalnej katastrofy, kosztów utrzymania i kosnserwacji jest chyba przesadzony.Po prostu nowy właściciel nie potrzebuje komina i na jego miejscu wybuduje sobie halę przeładunkowa, która da mu dochód. Jako właściciel może mieć zatem nasze uwagi głęboko "w poważaniu"...Pytanie zatem do instytucji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - jeżeli komin podlegał jego jurysdykcji, jakie przesłanki skłaniały Go do wydania decyzji przyczyniającej do wyburzenia takiej budowli?
Śmiem twierdzić, że jest to ostatnia i jedyna tego typu konstrukcja w całej Polsce wybudowana z cegły i mającej taką wysokość!
Przecież firma -właściciel mogła wykorzystać swój komin jako np. nośnik reklamy w stylu słynnego wzgórza z napisem "HOLLYWOOD" widocznego z kilkudziesięciu kilometrów?
Ktoś nie chciał??
Bardzo, bardzo szkoda.

2008-04-15 | 00:45:53 |  Andrzej Okapiec

To co nie da sie juz nic zrobic? nie moze byc tak ze jakas fira wbija nam sie do katow i robi co chce...

2008-04-15 | 08:00:02 |  e

Ludzie opamiętajcie się!! Przeciez ten komin to trzecia konstrukcje swiata widziana z jowisza! Pierwsza to wielki Mur wzniesiony przez genialnych Japończyków, druga to moja skromna willa na przedmieściach Kątów no i ten komin mierzący niemalże 193 metrów!! Jak można pomyśleć wogóle o przeniesieniu go do Warszawy!! Przecież mają już word trade pałac kultury i sztuki!! Pzdr :)

2008-04-15 | 13:22:22 |  krisss


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3024 | komentarzy: 30
dodał: Piotr Klag | 2008-04-13 | 14:54:25
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary